کد خبر : 75877تاریخ ثبت : 1397/9/15 09:10:34

میزان عضویت مردم خارگ در کتابخانه، بالاتر از میانگین کشوری است

مدیرکل کتابخانه های استان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خارگ اظهار داشت: عضویت 24 درصدی مردم خارک در کتابخانه، بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش کوگانا

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش ویژه خارگ در بخشداری این جزیره برگزار شد.

سیدعلی هاشمی در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه شهید مهدوی خارک اظهار داشت: در حالی که بطور میانگین سه درصد از مردم ایران عضو کتابخانه های عمومی هستند، ولی 24 درصد مردم خارگ به عضویت کتابخانه عمومی درآمده اند و این نشان از حمایت و همدلی مسئولین در این بخش و تلاش کتابداران در کتابخانه شهید مهدوی خارک است.

مدیر کل کتابخانه های استان بوشهر با اشاره به کمبود فضای کتابخانه ای در خارگ، گفت: باید بر اساس ظرفیت های موجود در رفع این محدودیت تلاش کنیم.

هاشمی عنوان کرد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور تمام برنامه هایی را که تدوین و ابلاغ می کند مبتنی بر علم و دانش  است و این مهم گام بلندی در جهت علمی کردن تمامی برنامه ها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: طرح کتابخوان ماه از برنامه های مستمر نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که بصورت ماهانه در سراسر کشور و با معرفی چهار کتاب، صورت می پذیرد که می توان از این چهار عنوان کتاب برای برگزاری نشست های کتابخوان بهره برد.

هاشمی تصریح کرد: با ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان، در آینده جامعه ای اهل مطالعه خواهیم داشت.

مدیر کل کتابخانه های استان بوشهر ابراز داشت: با توجه به تدوین طرح بررسی ارتقاء شاخص های اجتماعی و فرهنگی، نقش کتابخانه ها و کتابداران می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

وی افزود: امروز جهاد در راه خدا با توجه به شرایط حاکم برجامعه، همان مقابله با جنگ نرم است که این مبارزه تنها با کسب علم و بصیرت از طریق مطالعه امکان پذیر خواهد بود.

محمود رضایی نیز با تشکر از کتابداران خارکی گفت: توسعه فرهنگ کتابخوانی یک خرد و همت جمعی را می طلبد.

بخشدار خارگ عنوان کرد: با توجه به ظرفیت موجود، کتابخانه شهید مهدوی با 24 هزار جلد کتاب و عضویت 24 درصد از مردم جزیره، مجموعه سرزنده و پویایی را تشکیل داده که در اجرای برنامه های فرهنگی موثر بوده است.

رضایی گفت: کتابخوانی باید فرهنگ سازی شده و ترویج شود و باید برای فراگیر کردن این فرهنگ، مطالعه را از سنین کودکی و نوجوانی آغاز کرد.

رییس انجمن کتابخانه های بخش خارگ برای برگزار یک مسابقه بزرگ کتابخوانی در بین دانش آموزان اعلام آمادگی کرد و نهادهای و دستگاه های برخوردار  را برای حمایت از این حرکت فرهنگی فرا خواند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه