کد خبر : 75746تاریخ ثبت : 1397/9/10 11:34:35
گلایه مردم جنوب بوشهر از گرانی در بازار/مسئولان باید بدانند که با وعده و وعید دردی از مشکلات مردم درمان نمی‌شود

گلایه مردم جنوب بوشهر از گرانی در بازار/مسئولان باید بدانند که با وعده و وعید دردی از مشکلات مردم درمان نمی‌شود

جمعي از مردم شهرستان های جنوبی استان بوشهر که از افزايش خيره کننده قيمت های بازار در روزهاي اخير ناراضي هستند خواستار پيگيري و چاره انديشي مسئولان در اين خصوص شدند.

به گزارش کوگاناگرانی های بازارچه شهرداری جم، دیر کنگان سبب شده تا مردم عادی توان خرید از این بازار را نداشته باشند و اقشار ضعیف جامعه هر جمعه در انتظار جمعه بازار باشند تا با قیمت های پایین تر کالای خود را خریداری کنند.

 در حالی که در پی عدم نظارت کافی، توزیع کالاها در جمعه بازار می تواند برای سلامتی مردم مشکلاتی ایجاد کند و از طرفی مخدوش کردن قیمت برخی کالاها در برخی از مغازه ها اعتراض مردم را موجب شده است.

طی روزهای اخیر قیمت برخی اجناس و میوه ها در بازار جنوبی استان سر به فلک کشیده و مردم ناچارا مجبورند از جمعه بازار بهارستان و شهرجم که اجناس با قیمت پایین تری به فروش می رسد وسایل خود را خریداری کنند.

یکی از همشهریان جنوبی استان با انتقاد از افزایش قیمت در برخی محصولات کشاورزی و مایحتاج عمومی مردم، نظیر پیاز، گوشت و مرغ اظهار داشت: در چند روز اخیر نرخ انواع مایحتاج عمومی مردم افزایش قیمت داشته که از رئیس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت می‌خواهم چاره‌ای برای آن بیاندیشند.

وی گفت تصریح کرد: مسئولان باید بدانند که با وعده و وعید دردی از مشکلات مردم درمان نمی‌شود و قدرت خریدشان با این حرف‌ها افزایش نمی‌یابد، باید کار عملی صورت گیرد.

اما در بازارهای هفتگی علی رغم اینکه قیمت ها تا حدودی پایین تر از بازار اصلی شهر جم است اما می تواند خطراتی را متوجه سلامت مردم کند.

نبود نظارت های بهداشتی کافی  در بازارهای هفتگی  نظارت جدی  بر روند فروش اجناس در جمعه بازار ها را طلب می کند.

بازارها با توجه به ارزانی برخی اجناس و میوه ها برای مردم کم درآمد یک نعمت است و وجود آن در شهرستان ها از جمله شهرستان جم و دیر و کنگان که خانواده های فقیر فراوان دارد ضروری است اما قیمت پایین کالاها و میوه ها و... نباید به قیمت به خطر افتادن سلامت مردم باشد.

یک فعال اجتماعی  در این ارتباط اظهار داشت: علت اصلی گرانی در جنوب استان بوشهر تقاضای بالا و عرضه کم است.

وی افزود: با حضور نفت در منطقه بخشی از مردم و حتی کارکنان نفتی به وضعیت مالی خوبی رسیدند این بخش شهروندان جم ، برای خریدهای خود حتی به قیمت بالاتر هم راضی هستند و این سبب شد برخی صنوف به دلیل داشتن مشتری ، به افزایش قیمت های خود دست زدند و نظارتی هم احتمالا نیست

این فعال اجتماعی در پایان گفت: نبود اداره تعزیرات حکومتی در جم یکی از عواملی است که سبب گرانی بیش از حد اجناس شده است و برخی مردم به شدت از وضعیت موجود بازار انتقاد کرده و معترض هستند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه