کد خبر : 75644تاریخ ثبت : 1397/9/5 10:07:38
هرس درختان در نوار ساحلی کارشناسی شده بود

هرس درختان در نوار ساحلی کارشناسی شده بود

علیرضا سطحانیان در خصوص نگرانی برخی شهروندان از هرس نامناسب درختان در نوار ساحلی گفت : نگرانی شهروندان عزیز مبین مسئولیت پذیری آنان است و این مهم یک سرمایه برای شهردای و شورای اسلامی شهر است.

به گزارش کوگاناعلیرضا سطحانیان در خصوص نگرانی برخی شهروندان از هرس نامناسب درختان در نوار ساحلی گفت : نگرانی شهروندان عزیز مبین مسئولیت پذیری آنان است و این مهم یک سرمایه برای شهرداری و شورای اسلامی شهر است.

وی افزود : هرس درختان توسط پیمانکار فضای سبز شهردای صورت می گیرد و البته ما نیز قبول داریم که بهتر از این می شد کار انجام گیرد.

سطحانیان اظهار داشت: البته رشد بی رویه ای گونه های درختی بدلیل ضخیم بودن آنها مشکلاتی برای شهروندان و دربرخی موارد حوزه شهری ایجاد کرد.

وی گفت: این اقدام به معنای از بین بردن درختان نیست بلکه اقدامی در جهت ساماندهی وضعیت درختان است.

معاون شهردار افزود: اکنون با این کار درختان مجدداً رشد و نمو پیدا خواهد کرد و شکل دادن به آنها بهتر امکان پذیر خواهد شد و در گذر زمان مردم شاهد این زیبایی خواهند بود.

سطحانیان در خصوص تجارت چوب درختان هرس شده نیز گفت: این امر واقعیت ندارد و خدایی ناکرده در صورت اثبات با پیمانکار مربوطه برابر قانون برخورد خواهد شد ، ضمن اینکه این چوب ها قابلیت تبدیل به زغال و سایر مصنوعات ندارد و ممکن است فقط برلی حصار باغات و مانند آن قابل استفاده باشد.

وی افزود: فضای سبز شهری نیاز به کارشناسان متخصص دارد و شهرداری و واحد فضای سبز شهرداری نیاز به تقویت بیشتری دارد که به دنبال آن هستیم.

سطحانیان گفت: دوره های آموزشی خاصی برای کارگران فضای سبز پیش بینی شده تا در خصوص هرس و آرایش درختان و نظم و ساماندهی فضای سبز شهری آموزش های لازم را ببینند.

معاون شهردار عنوان داشت: البته گروهی از نیروهای فضای سبز قریب یک هفته زیر نظر یکی از کارشناسان خبره فضای سبز آموزش های لازم را گذراندند.

سطحانیان افزود: حاصل این آموزش ها این بود که در بحث هرس درختان در خیابان پاسداران و ساحل غدیر به درختان فرم خاص داده شده است.

وی در پایان ضمن تشکر از مسئولیت پذیری شهروندان از آنان خواست تا با ارائه نقطه نظرات سازنده به شهرداری و شورا کمک کنند. / روابط عمومی شهرداری کنگان

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه