کد خبر : 75567تاریخ ثبت : 1397/8/24 10:55:24

تحریم های جدید آمریکا علیه حزب الله

وزارت خارجه آمریکا جواد نصرالله پسر حسن نصرالله را مشمول تحریم قرار داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز به طور جداگانه تحریم‌هایی را علیه چهار عضو دیگر حزب‌الله به اجرا گذاشت.

به گزارش کوگانا

، آمریکا روز سه‌شنبه ۲۲ آبان (۱۳ نوامبر) تحریم‌های جدیدی را علیه حزب‌الله لبنان وضع کرد.

 

وزارت خارجه این کشور جواد نصرالله، پسر حسن نصرالله رهبر حزب‌الله را در فهرست تحریم گنجاند.

 

ناتان سیلز، هماهنگ‌کننده مبارزه با تروریسم در وزارت امور خارجه آمریکا، در ادعایی عجیب و مضحک، فعالیت‌های حزب‌الله را تهدید برای جان شهروندان لبنانی دانست!

 

به گزارش دویچه وله، این مقام آمریکایی همچنین اعلام کرد ایالات متحده جایزه‌ای پنج میلیون دلاری برای هرگونه اطلاعاتی که منجر به شناسایی مخفیگاه صالح العاروری، خلیل یوسف حرب و هیثم علی طباطبایی در لبنان شود، در نظر گرفته است.

 

صالح العاروری، نایب رییس دفتر سیاسی جنبش حماس از سوی آمریکا به عنوان پل ارتباطی اصلی میان حماس و ایران معرفی شده است. او در لبنان زندگی می‌کند.

 

خلیل یوسف حرب و هیثم علی طباطبایی به فرماندهی عملیات نظامی ارتش حزب‌الله در خاورمیانه متهم هستند. عربستان سعودی سه سال پیش حرب را به دلیل نقش‌اش در جنگ یمن مشمول تحریم قرار داده بود.

 

وزارت خارجه آمریکا همچنین گردان المجاهدین، وابسته به حزب الله را که در فلسطین فعالیت دارد، تحریم کرد.

 

به گزارش یورونیوز، در همین حال وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز روز سه‌شنبه به طور جداگانه تحریم‌هایی را علیه چهار عضو حزب‌الله شبل محسن عبید الزیدی، یوسف هاشم، عدنان حسین کوثرانی و محمد عبدالهادی فرحات به اجرا گذاشت. به ادعای وزارت خزانه‌داری الزیدی هماهنگ‌کننده اصلی میان حزب‌الله و نیروهای سپاه پاسداران و حامیان آنان در عراق بوده است. سه فرد دیگر متهم به جمع‌آوری و ارائه اطلاعات شده‌اند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه