کد خبر : 75499تاریخ ثبت : 1397/8/22 16:53:36

بارش شدید باران آخر هفته در استان بوشهر/ احتمال سیلاب و آبگرفتگی

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از بارش دیدی باران و تگرگ در استان طی روزهای آخر هفته جاری خبر داد و گفت: احتمال بروز سیلاب در استان بوشهر وجود دارد.

به گزارش کوگانا

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به افزایش ناپایداری‌های جوی و پیش‌بینی بارش شدید باران گاهی رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد طی روزهای چهارشنبه تا جمعه احتمال بروز سیلاب در استان وجود دارد.

وی اضافه کرد: در همین راستا نسبت به آبگرفتـگی معابر عمومی و اختلال در رفت و آمدهای درون شهری در مناطق شمالی و مرکزی استان شامل دیلم، گناوه، بوشهر، خارگ و مناطقی از دشتستان و تنگستان هشدار داده می شود و احتمال ریزش تگرگ دور از انتظار نیست.

مساعدی خاطرنشان کرد: با توجه بارش شدید باران در استان کهگیلویه و بویراحمد و مناطقی از استان‌های فارس و خوزستان نسبت به سیلابی‌شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی و همچنین وقوع سیلاب در مسیرهای جاده‌ای منتهی به استان‌های هم‌جوار هشدار داده می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: توصیه می شود برای جلوگیری و کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هم استانی های عزیز، سازمان های امدادی و مدیریت بحران بکار گرفته شود.

وی تاکید کرد: طی همین مدت به سبب وزش باد شدید و گـاهی تندبادهای لحظه ای خصوصاً بر روی خلیج فارس و سواحل استان، نسبت به افزایش شدید ارتفاع موج و تلاطم دریا در این نواحی هشـدار داده می شود.

مساعدی افزود: پیش‌بینی می‌شود سرعت وزش باد در برخی ساعات به بیش از ۷۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از ۲.۵ متر افزایش یابد و توصیه می شود طی این مدت از ترددهای دریایی غیرضروری بویژه تردد شناورهای سبک و تفریحی اجتناب شود.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه