کد خبر : 75446تاریخ ثبت : 1397/8/21 08:29:03

عبدالسلام جابر هیچ نقشی در کادر رهبری انصارالله نداشت

با شکست‌های پی در پی ائتلاف سعودی در نبردهای الحدیده، ریاض تلاش می‌کند از فرار عبدالسلام جابر به عربستان یک دست‌آورد استراتژیک بسازد!

به گزارش کوگانا

«عبدالسلام جابر»، که از مبارزین یمنی جدا شده و به عربستان سعودی گریخته است، وزیر اطلاعات در معنای عربی آن بوده که چیزی معادل با وزیر ارشاد یا وزیر اطلاع‌رسانی است.
وی هیچگاه عضو جنبش انصارالله که سعودی‌ها برای کوچک نشان دادن این جنبش بزرگ از واژه حوثی‌ها برای آن استفاده می‌کنند، نبوده است.
جابر اهل استان جنوبی ضالع و از اهل سنت یمن است و از اعضای حراک جنوبی - چپ‌های یمن جنوبی - بود که از طریق رییس طایفه‌شان «حسن باووم» با سعودی‌ها ارتباط برقرار کرد و به قیمت نازلی از سوی ریاض خریده شد.
در حالی که اعضای دولت فراری وابسته به سعودی، پی در پی استعفا داده و به مخالفت علنی با ادامه جنگ سعودی علیه کشورشان پرداخته‌اند، حالا فرار عبدالسلام جابر که نقشی در کادر رهبری انصارالله نداشته، به‌زعم ریاض یک دستاورد استراتژیک به حساب می‌آید!
روز گذشته معاون او در صنعا ماهیت جابر را افشا کرد و خود جابر در حین مصاحبه در ریاض از سوی مخاطبان با لنگه کفش مواجه گردید.
این در حالی است که از روز جمعه جبهه غرب یمن - جبهه الحدیده - پس از ناکامی سعودی‌ها و اماراتی‌ها در نفوذ به این شهر، راکد شده است و نیروهای انصارالله بخش‌هایی از مناطق بیابانی حوالی شرق و جنوب الحدیده را از متجاوزین پس گرفته‌اند و بر جاده‌های مواصلاتی جنوب و شرق یعنی جاده‌های منتهی به الحدیده مسلط شده‌اند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه