کد خبر : 75401تاریخ ثبت : 1397/8/9 12:26:55
موانع و مشکلات مجتمع دامداران بنک رفع می شود سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کنگان:

موانع و مشکلات مجتمع دامداران بنک رفع می شود

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کنگان اظهار داشت: توسعه شبکه آبرسانی بنک از توابع شهرستان کنگان تا سقف 26خانوار موجود، اقدام شده و وضعیت اراضی اختصاص یافته به مجتمع دامداری آن تعیین تکلیف می شود.

به گزارش کوگانا علی ابراهیمی اظهار داشت: با توجه به نیاز مبرم به تامین آب شرب ساکنین فاقد آب آشامیدنی سالم مقرر شد با پیگیری کارگروهی متشکل از چهار دستگاه اجرائی ذیربط نسبت به توسعه شبکه آبرسانی بنک از توابع شهرستان تا سقف26خانوار موجود اقدام گردیده و با پیگیری جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، راه و شهرسازی و هماهنگی و همکاری فرمانداری وضعیت اراضی اختصاص یافته به مجتمع دامداری تعیین تکلیف شود.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کنگان افزود: در راستای خروج دام از مناطق مسکونی باتوجه به ملاحظات بهداشتی و جلوگیری ازبروزبیماریها و کمک به توسعه دامداری، در سال 1380 میزان 9 هکتار زمین در خارج از محدوده شهر بنک به منظور ایجاد محله دامداران در نظر گرفته شده که در ابتدا با 10 خانوار شروع به فعالیت نموده و درحال حاضر30 خانوار معادل 120 نفر در این محله به دامداری مشغولند.

وی افزود: همچنین در حال حاضر تعداد 400راس دام سبک 10 راس دام سنگین و 400 هکتار هم اراضی مرتعی در اختیار این دامداران قرار دارد.
ابراهیمی بیان داشت: به منظور بررسی مسائل و مشکلات دامداران مستقر در این مجتمع، جلسه ای با حضور فرماندار، معاون امور عمرانی و برنامه ریزی و بخشدار مرکزی همراه با مدیران شهرستانی دستگاههای اجرائی مرتبط همچون جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، آب و فاضلاب روستایی ومسکن و شهرسازی در جمع اهالی تشکیل و پس از بحث و بررسی جهت رفع مشکلات و نیازمندیهای دامداران برگزار و اتخاذ تصمیم شد.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه