کد خبر : 75371تاریخ ثبت : 1397/8/7 11:39:12

اظهارات جهانگیری فرار به جلو و انتخاباتی است

نماینده سابق مجلس گفت: صحبت معاون اول رییس جمهور درباره نداشتن اختیار، به نوعی فرار به جلو محسوب می‌شود و اهداف انتخاباتی دارد.

به گزارش کوگانا

محمدحسن آصفری دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص سخنان معاون اول رئیس جمهور که گفته بود اختیار تغییر منشی خودش را هم ندارد، اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تاکنون دولت ۸ سال در اختیار جریان اصلاحات، ۸ سال در اختیار جریان سازندگی و ۵ سال در دست جریان موسوم به اعتدال است و در همه این مدت، این آقایان که امروز وزیر و یا استاندار هستند در آن دوران نیز به نوعی مسئولیت داشته‌اند.

وی افزود: اگر موضوع و مسئله ای وجود دارد، خود این افراد باید پاسخگو باشند و اگر امروز می گویند اختیاری نداریم، در گذشته که اختیار داشتند چه کاری کرده‌اند؟! و اگر کسی اختیار ندارد چگونه باید این جایگاه و مسئولیت سنگین را قبول کند؟

این استاد دانشگاه، مطالب مطرح شده از سوی جهانگیری را اقدامی برای فرار به جلو دانست و تأکید کرد: جریان اصلاحات به دنبال این است که به مردم اعلام کند که در این مورد و مسائل پیش آمده نقشی نداشته تا خود را آماده اقدامات رسانه ای برای انتخابات آتی مجلس و ریاست جمهوری کند.

آصفری خاطرنشان کرد: آقای جهانگیری و اصلاح‌طلبان اعلام می کنند که دولت در اختیار آنها نبوده اما واقعیت بر خلاف این است؛ از سوی دیگر، فردی که توان و اختیاری ندارد چرا باید مسئولیت را بپذیرد؟! این اقدام سیاسی‌کاری و در جهت اهداف حزبی است.

وی تصریح کرد: اصلاح طلبان می خواهند به مردم بقبولانند که دولت فعلی، دولت مورد وثوق آنها نیست اما همه به خوبی می دانند که در چهار سال اول دولت یازدهم، مسئولیت معاون اولی بر عهده آقای جهانگیری بود و در دوره انتخابات نیز تمام توان خود را برای پیروزی دولت فعلی به کار گرفت؛ چگونه است که با نداشتن اختیار، برای پیروزی در انتخابات تلاش کرد و در دولت دوازدهم نیز مجدداً مسئولیت معاون اولی را برعهده گرفت؟!

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: صحبت های اینچنینی نزد مردم خریدار ندارد و نمی‌توانند کم‌کاری‌شان را به نداشتن اختیار و توان اجرایی ربط دهند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه