کد خبر : 75289تاریخ ثبت : 1397/8/4 14:14:05
اربعین کانون دیپلماسی فرهنگی جهان تشیع است

اربعین کانون دیپلماسی فرهنگی جهان تشیع است

امام جمعه بندر سیراف پیاده روی اربعین را کانون دیپلماسی فرهنگی جهان تشیع عنوان کرد و ابراز داشت: مراسم اربعین جزء شعائر الله است.

به گزارش کوگاناحجت الاسلام علی عاشوری امروز در خطبه های نماز جمعه سیراف نوجوانان بسیجی را پرچم داران عرصه های آینده نظام اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس بیش از 550 هزار نفر از دانش آموزان در جبهه ها نور علیه ظلمت حضور یافته و با تقدیم 36 هزار شهید دانش آموز صفحات زرینی از کتاب قطور و حماسه بزرگ و پرافتخار ملت ایران را به خود اختصاص دادند.

امام جمعه بندر سیراف با اشاره به حماسه پیاده اربعین حسینی افزود: اربعین‌ بهترین صحنه و بهترین پدیده برای حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی است؛ اربعین می تواند پیام انقلاب اسلامی، پیام تشیع و مکتب اهل بیت را به اقصی نقاط جهان منتقل کند.

وی پیاده روی اربعین را کانون دیپلماسی فرهنگی جهان تشیع عنوان کرد و ابراز داشت: مراسم اربعین جزء شعائر الله است؛ اربعین رمز جاودانه شدن نهضت حسینی است و اهمیت تبلیغ و کار فرهنگی از آموزه های آن است.

حجت الاسلام عاشوری با اشاره به روز کتابخوانی ابراز داشت: کتابخوانی بنیه فرهنگی شهر را تقویت می کند و لازم است در مدارس و مساجد سطح شهر نمایشگاه کتاب برپا شود؛ متاسفانه کتابخانه سیراف هنوز  یک عضو ندارد.

امام جمعه بندر سیراف ضمن قدردانی از سرعت عمل و قاطعیت مسئولان قضایی کشور در برخورد با اخلال گران اقتصاد کشور خواستار ادامه این روند و تسریع در برخورد با عوامل گرانی و اختلال در بازار شد و گفت: امیدواریم از این طریق شاهد جلوگیری از روند رو به رشد قیمت ها باشند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه