کد خبر : 75288تاریخ ثبت : 1397/8/5 09:13:32

راهپیمایی اربعین سیلی دیگری بر مستکبران عالم است

امام جمعه شهر شبانکاره گفت: راهپیمایی اربعین سیلی دیگری بر مستکبران عالم است که جوانان و نوجوانان ما در خط مقدم آن حضور دارند ودشمن پیام این حضور را که اضمحلال ظلم و ستم است دریافت خواهد کرد .

به گزارش کوگانا

، حجت الاسلام عبدالرسول حمادی در خطبه های امروز نماز جمعه شهر شبانکاره با اشاره به سالروز افشاگری حضرت امام خمینی(ره)در پذیرش کاپیتولاسیون، سال1343 در ایران اظهار داشت:  کاپیتولاسیون در اصطلاح سیاسی به معاهده ای گفته می شود که بین دو کشور امضاء می شود و بر اساس آن دوکشور از مزایایی بهره مند می شوند.

امام جمعه شبانکاره افزود: در واقع قلدرها و کشورهای قدرتمند نیات خودشان را بر کشور زیر دست تحمیل می کنند؛  سابقه تاریخی آن درایران به عهدنامه ترکمانچای می رسد که در دوران صفویه روسها آن را به ایران تحمیل کردند. بعد از آن انگلیس ها و آمریکایی ها به نوبت امتیازهایی از کشور میزبان که ایران بود گرفتند.

وی در ادامه بیان داشت: در روز سه شنبه 21 مهرماه 1343 این لایحه با وجود مخالفت گروه کثیری از نمایندگان مجلس از تصویب اکثر نمایندگان مجلس شورای ملی آن زمان گذشت، اینجا بود که امام بزرگوار دست به قلم برد و با سخنرانی آتشین درقم علیه این قانون استعماری خروشید و سیاست استکباری آمریکا را افشا کرد و با مخالفت همه جانبه (مصونیت سیاسی و کنسولی اتباع آمریکا در ایران) با اعلام عزای عمومی اعلان کرد و خون مردم مسلمان را بجوش آورد و با پخش اعلامیه موجی از هیجان ایران را فرا گرفت.

حجت الاسلام حمادی افزود: شجاعت و استقامت رهبری در مقابل مستکبرین و ایادی آنها همان میراث امام  بزرگوار و انبیاء و ائمه هدی(ع) و همان فریاد انقلابی امام قبل از انقلاب اسلامی است، این مردم اند که در این راه باید استقامت کنند.

خطیب جمعه شهر شبانکاره در پایان بیان داشت : روز نوجوان و هفته بسیج دانش آموزی امسال مقارن است با اربعین سید وسالار شهیدان که دارای اهمیت ویژه است.

وی افزود: آن روز شهید محمدحسین فهمیده بعنوان یک بسیجی نوجوان در مقابل متجاوزان ایستاد و امروز همه نوجوانان ما آماده ایثارند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه