کد خبر : 75285تاریخ ثبت : 1397/8/5 09:11:05

راهپیمایی اربعین کانون گردهمایی جهانیان است

امام جمعه شهر سعدآباد اظهار داشت: امروز اربعین حسینی نماد وحدت مسلمین و کانون گردهمایی جهانیان تلقی می شود.

به گزارش کوگانا

حجت الاسلام علیرضا کشاورز بارگاهی امروز در خطبه های نماز جمعه شهر سعدآباد اظهار داشت: این روزها راهپیمایی عاشقان اباعبدالحسین(ع) به عنوان یک حرکت فرهنگی بزرگ در جهان اسلام و در تشیع و یکی از شعائر الهی و جاندانگی نهضت امام حسین ع در جریان است.
امام جمعه شهر سعدآباد در ادامه بیان داشت: امروز اربعین حسینی نماد وحدت مسلمین و کانون گردهمایی جهانیان تلقی می شود.
وی افزود: اربعین با حضور شیعیان و اهل سنت وحتی مذاهب جهان در اقسا نقاط در حال برگزاری است و رایحه دل انگیز غیار سالکان به چشم جهانیان رفته است.
وی تصریح کرد:اگرچه آمریکا و دست نشاندگان آنها از این حرکت بزرگ بیمناک و خشمگین هستند و این حرکت بزرگ را سانسور خبری کرده اند.
امام جمعه سعدآباد با اشاره به سالرئز در پیش بودن شهادت شهید فهمیده این شهیت را نماد جاواندگی دانست وگفت: شهادت حسین فهمیده که یکی از جوانان انقلابی و پرورش یافته مکتب اباعبدالحسین( ع) با آن کار بزرگی که کردند درسی به نوجوانان و جوانان ما دادند.
حجت الاسلام بارگاهی به در پیش رو بودن فصل بارندگی اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به انکه فصل بارندگی در راه است و جادها لغزنده می شوند و بخش سعدآباد راه مواصلاتی دارد هیچ کدام از راه ها امنیت کافی ندارند، امدواریم مسئولین فکری به حال این راه ها کنند مخصوصا راه سعدآباد به جتوط که در آم درختان بلند واقع شده است و بسیار هم آسیب پذیر هستند، این درختان بلند حاشیه راه را خطرناک می کنند که امیدواریم این درختان حذف شوند و سالی بدون هیچگونه حادثه ای داشته باشیم.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه