کد خبر : 75208تاریخ ثبت : 1397/8/3 08:48:56

توانمند سازی دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان دیر با ارائه آموزش های مهارتی

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیر از توانمند سازی دانشجویان دانشگاه پیام نور شهرستان دیر با ارائه آموزش های مهارتی خبر داد.

به گزارش کوگانا

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیر در دیدار با معاون آموزش دانشگاه پیام نور شهرستان گفت: ارایه آموزش های مهارتی به دانشجویان با هدف ایجاد بستر اشتغال، بازتوانی وآماده نمودن دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن جهت تشکیل یک زندگی مستقل و پایدار و اشاعه فرهنگ مهارت آموزی در بین آنان ، ارتقای سطح مهارت های شغلی دانشجویان بر اساس نیاز حال و آینده بازار کار و تقویت و ایجاد روحیه استقلال و خودباوری برگزار می شود.

حسین درویشی با اشاره به اینکه  آموزش مهارت پلی بین دانش وکسب و کار است،افزود: افرادی که به مهارت‌آموزی در کنار آموزش‌های تئوری روی می‌آورند، بدون شک آینده شغلی مطمئن‌تری دارند و می‌توانند با در دست داشتن گواهینامه فنی و حرفه‌ای، پشتوانه‌ای برای اشتغال داشته باشند.

وی اظهار کرد: امروزه تعداد فارغ‌التحصیلان رشته‌های دانشگاهی در حال افزایش است و افرادی که از مهارت کافی برخوردار نباشند، نمی‌توانند در رقابت پیروز شده و برنامه‌ریزی درستی برای ورود به بازار کار داشته باشند.

درویشی از مهارت‌آموزی دانشجویان خبرداد و خاطر نشان کرد: در راستای توانمند سازی دانشجویان و آشنایی با حرفه‌های مهارتی، 200  نفر از دانشجویان با مهار‌ت‌افزایی در سال جاری در شهرستان دیر توانمند می شوند.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیر با بیان اینکه تنها راه فراهم شدن مشکل اشتغال جوانان توانمندسازی آنان است،اظهار داشت: برای مرتفع کردن مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان در کشور و به طبعه آن استان بوشهر، باید به سمت دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین حرکت کنیم تا با تلفیق دانش با مهارت، دانشجو توانایی ایجاد اشتغال برای خود را داشته باشد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه