کد خبر : 75205تاریخ ثبت : 1397/8/3 08:44:29

انسجام ، مشارکت و مشتری مداری باید رویکرد آموزشگاه های فنی وحرفه ای آزاد باشد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر اظهار داشت: آموزشگاه های آزاد برای توسعه کار خود باید بازارهای جدید را پیدا کنند چراکه در هر منطقه ای ممکن است مزیت های خاصی وجود داشته باشد و ضروری است به این مزیت ها توجه نمایند.

به گزارش کوگانا

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر در بازدید از آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای  پیام دانش شهر بوشهر کیفیت بخشی به آموزشها و لزوم بازار سازی و بازاریابی را برای بخش خصوصی لازم و ضروری دانست و اظهار داشت: آموزشگاه های آزاد برای توسعه کار خود باید بازارهای جدید را پیدا کنند چراکه  در هر منطقه ای ممکن است مزیت های خاصی وجود داشته باشد و ضروری است به این مزیت ها توجه نمایند.

عبدالمجید دراهکی با حمایت از ورود بخش خصوصی در حوزه آموزشهای فنی و حرفه ای، آموزشگاههای آزاد را همیار و همکار سازمان در توسعه مهارت آموزی به جوانان جویای کار دانست و اظهارداشت: بخش خصوصی واقعی یکی از رکن‌های توسعه اقتصادی خواهد بود.

وی افزود: استان بوشهر یک استان صنعتی است و طبیعتا صنعت علاوه بر فکر علمی نیاز مبرمی به تکنسین، نیروی متخصص و افراد با انگیزه قوی کاری دارد، که آموزشگاه های فنی و حرفه ای خلاء بین صنعت و دانشگاه را پر می کنند.

دراهکی صریح کرد: آموزشگاه های فنی نیروهای متخصص و فنی را آموزش می دهند و در واقع نیاز جامعه را در حوزه نیروهای کارآمد برطرف می کنند.

مدیر آموزش کل فنی و حرفه ای بوشهر توسعه حرفه های نوین مهارتی در بخش خصوصی را خواستار شد و اظهار کرد: در حقیقت اموزشگاه های فنی و حرفه ای سرباز جبهه بازار کار و تولید را پرورش می دهند و اغلب این افراد آموزش دیده نیز در زمینه صنعت و خدمات مشغول به کار شده و بیکار نمی مانند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخش خصوصی بخواهد در توسعه مهارت آموزی موفق باشد باید تعامل خود را با مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی بیشتر کرده ،نه اینکه بخش دولتی را رقیب خود بداند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه