کد خبر : 75156تاریخ ثبت : 1397/8/2 11:25:41

حرفه‌های نوین مهارتی در آموزشگاه‌های فنی بخش خصوصی ارائه می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به فعالیت بیش از ۱۲۵ آموزشگاه خصوصی فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر خواستار ارائه آموزش حرفه‌های نوین مهارتی در استان شد.

به گزارش کوگانا

عبدالمجید دراهکی عصر امروز در بازدید از آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای بوشهر کیفیت بخشی به آموزشها و لزوم بازارسازی و بازاریابی را برای بخش خصوصی لازم و ضروری دانست و اظهار داشت: آموزشگاه‌های آزاد برای توسعه کار خود باید بازارهای جدید را پیدا کنند چرا که  در هر منطقه‌ای ممکن است مزیت‌های خاصی وجود داشته باشد و ضروری است به این مزیتها توجه کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با حمایت از ورود بخش خصوصی در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، آموزشگاه‌های آزاد را همیار و همکار سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در توسعه مهارت آموزی به جوانان جویای کار دانست و  تاکید کرد: بخش خصوصی واقعی یکی از رکن‌های توسعه اقتصادی  محسوب می‌شود.

وی استان بوشهر را یک استان صنعتی دانست  و گفت: طبیعتا صنعت علاوه بر فکر علمی نیاز مبرمی به تکنسین، نیروی متخصص و افراد با انگیزه قوی کاری دارد، که آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خلاء بین صنعت و دانشگاه را پر می‌کنند.

دراهکی تصریح کرد: آموزشگاه‌های فنی نیروهای متخصص و فنی را آموزش می‌دهند و در واقع نیاز جامعه را در حوزه نیروهای کارآمد برطرف می‌کنند.

مدیرکل  آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر توسعه حرفه‌های نوین مهارتی در بخش خصوصی را خواستار شد و اظهار کرد: در حقیقت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای سرباز جبهه بازار کار و تولید را پرورش می‌دهند و اغلب این افراد آموزش دیده نیز در زمینه صنعت و خدمات مشغول به کار شده و بیکار نمی‌مانند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخش خصوصی بخواهد در توسعه مهارت آموزی موفق باشد باید تعامل خود را با مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی بیشتر کرده نه اینکه بخش دولتی را رقیب خود بداند.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به فعالیت بیش از 125 آموزشگاه  خصوصی فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر خواستار  ارائه  آموزش حرفه‌های نوین مهارتی در استان شد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه