کد خبر : 75154تاریخ ثبت : 1397/8/2 11:24:30

۱۳ میلیارد تومان برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده استان بوشهر اختصاص یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهربا اشاره به شناسایی ۷۲ محله در بافت‌های فرسوده استان بوشهر گفت: برای اجرای پروژه‌های زیربنایی در این محلات امسال ۱۳ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

به گزارش کوگانا

فرزاد رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه از 37 شهر استان بوشهر  در 12 شهر محلات ناکارآمد و  بافت فرسوده شناسایی شده است اظهار داشت: در این 12 شهر به مساحت یک‌هزار 685 هکتار بافت فرسوده شناسایی شده که 38 هکتار آن در بافت تاریخی بوشهر قرار دارد.

وی، جمعیت ساکن در بافت‌های فرسوده  و محلات ناکارآمد استان بوشهر را 183 هزار نفر دانست و افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه در 2 هزار و 700 محله ناکارآمد کشور سالانه باید 270 محله بازآفرینی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر محلات ناکارآمد استان بوشهر را 72 محله دانست و تصریح کرد: بر اساس برتامه‌ریزی انجام شده امسال 14 محله این استان  بازآفرینی می‌شود که این محلات در 4 شهر بوشهر، اهرم تنگستان، خورموج دشتی و برازجان دشتستان قرار دارد.

 وی با بیان اینکه برای بازآفرینی 14 محله استان بوشهر 77 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌ها نیاز است افزود: برای اجرای پروژه‌های زیربنایی در این محلات امسال 13 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر شاخص‌‌های اجرای پروژه در محلات ناکارآمد و بافت‌های فرسوده را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: خدمات زیربنایی، روبنایی، مقام سازی و نوسازی منازل، افزایش فضاهای عمومی و توانمندسازی اجتماعی  از جمله شاخص‌های اجرای پروژه در این محلات است.

رستمی از پرداخت تسهیلات  اعتباری برای نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در محلات ناکارآمد و بافت‌های فرسوده خبرداد و افزود: برای هر واحد مسکونی 40 میلیون تومان وام با سود 18 درصد پرداخت که 9 درصد سود آن از سوی دولت تامین می‌شود.

وی، با بیان اینکه بیشترین محلات ناکارآمد و فرسوده در شهرهای بوشهر و برازجان قرار دارد تصریح کرد: فرمانداران شهرستان‌ها باید در کمیته برنامه‌ریزی 30 درصد اعتبارات عمرانی شهرستان‌ها برای احیا بافت‌‌های بافت‌‌های فرسوده تخصیص دهند تا در محلات مختلف استفاده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر تصریح کرد:  26 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده  و نحلات ناکارآمد استان بوشهر در مدت 10 سال نوسازی می‌شود.

رستمی احیای بافت‌های فرسوده را راهکاری برای رونق اقتصادی در این بافت‌ها دانست و تاکید کرد: شهرداران باید نسبت به تخفیف عوارض شهرداری برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده اقدامات لازم را انجام دهند و با متقاضیان نهایت همکاری کنند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه