کد خبر : 75152تاریخ ثبت : 1397/8/2 11:22:36

شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری در دادگاه دشتی تشکیل شد

رئیس دادگستری شهرستان دشتی با اشاره به تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری گفت: دستگاه قضایی با عناصر فرصت‌طلب در تصرف عدوانی، سودجویانه اراضی ملی و منابع طبیعی برخورد قانونی و قاطع می‌کند.

به گزارش کوگانامحمدرضا بازهوایی صبح امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات و رسیدگی و جلوگیری از تخریب، تصرف جنگل‌ها و مراتع شهرستان دشتی که با حضور دادستان عمومی و انقلاب، قضات دادگستری، رئیس و کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان در دادگستری تشکیل شد اظهار داشت: این مهم باید برای مردم تبیین شود که حفظ منابع طبیعی به معنای حفظ حیات است و منابع طبیعی عامل اصلی حفظ آب‌وخاک است که نقش به‌سزایی در حیات تمام موجودات زنده و به‌ویژه انسان‌ها دارد.

رئیس دادگستری شهرستان دشتی تأکید کرد: ضروری است که در استفاده بهینه از منابع طبیعی دقت شود چراکه از دست رفتن این منابع در واقع از دست رفتن حقوق آیندگان است.

وی افزود: باید فرهنگ‌سازی انجام پذیرد تا مردم به نقش منابع طبیعی در زندگی خود واقف شوند که خود حافظ این نعمات خدادادی باشند.

باز هوایی افزود: باید قوانین به‌درستی اجرا شود و اعلام آمادگی کرد که همکاری لازم با منابع طبیعی برای جلوگیری از تصرف، تخریب، منابع طبیعی، حفظ بیت‌المال و برخورد جدی با متصرفان به عمل‌آورند.

وی افزود: با ارتقای سطح فرهنگ، تشکیل جلسات، نشست با روستائیان، کشاورزان، دامداران و عشایر منطقه از بسیاری از تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی، ملی و بیت‌المال و وقوع این‌گونه جرائم جلوگیری کرد.

رئیس دادگستری دشتی خطاب به کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری دشتی مبنی بر این‌که هریک از شما در حوزه کاری‌تان، عهده‌دار صیانت از حقوق بیت‌المال هستید تأکید کرد: همه دستگاه‌های مسئول در زمینه حفظ منابع طبیعی باید با اراده‌ای قوی و بر مبنای قانون به وظایف ذاتی خود عمل کنند.

وی با اشاره به تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری گفت: دستگاه قضایی با عناصر فرصت‌طلب در تصرف عدوانی، سودجویانه اراضی ملی و منابع طبیعی برخورد قانونی و قاطع  می‌کند.

بازهوایی بیان کرد: در راستای حفاظت از اراضی ملی، منابع طبیعی، حمایت از حقوق عمومی و پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی و منابع طبیعی گزارش مبنی بر تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی از طریق رسانه‌ها و خبرنگاران به نمایندگان افکار عمومی هستند به جامعه اطلاع‌رسانی کنند که این امر می‌تواند نقش به‌سزایی در جلوگیری از تصرف عدوانی بیت‌المال داشته باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی دشتی نیز به بیان عملکرد اداره  برای حفظ حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی پرداخت و از همکاری و همراهی رئیس دادگستری، دادستان و همکاران مجموعه قضایی تقدیر و تشکر کرد و خواستار تداوم برخورد با متجاوزان به ارضی ملی را شد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه