کد خبر : 75061تاریخ ثبت : 1397/8/1 10:00:26

کلینیک غربالگری بینایی سنجی بندر دیر افتتاح شد

کلینیک مددکاری و مشاوره‌ای بهزیستی شهرستان دیر با کارگاه غربالگری بینایی سنجی و پیشگیری از تنبلی چشم با سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش کوگانا

محمد کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر دیر با بیان اینکه این کلینیک با هدف ارائه خدمات مددکاری و ارتقای سطح خدمات عمومی به مددجویان ایجاد و راه اندازی شده است اظهار داشت: کلینیک غربالگری بینایی سنجی بندر دیر آماده ارائه خدمت به صورت رایگان به مددجویان در شهرها و روستاهای دیر است.

رئیس بهزیستی شهرستان دیر افزود: این کلینیک با کارگاه پیشگیری از تنبلی چشم آغاز بکار کرده که در شهرهای دیر، بردخون، آبدان، دوراهک، بردستان و روستاهای تابعه از کودکان بین سه الی شش ساله معاینه چشم به‌عمل می‌آورد.

وی با بیان اینکه 26 مهد کودک با یک‌هزار و 900 کودک از خدمات این کلینیک بهره‌مند می‌شوند افزود:  آن دسته از کودکانی که مشکل بینایی و نیاز به عینک و یا عمل جرایی دارند به‌طور رایگان معالجه می‌شوند.

رئیس بهزیستی دیر با بیان اینکه تا پایان سال همه کودکان  شهرها و روستای دیر تحت پوشش معاینه قرار می‌گیرند گفت: سازمان بهزیستی برنامه‌های متنوع و مختلفی را در راستای پیشگیری از معلولیت‌ها  انجام می‌دهد که غربالگری بینایی سنجی از آن جمله است.

کرمی با اشاره به سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد ریالی برای ایجاد سیستم پیشگیری از بیماری چشم در این کلینیک مددکاری بیان کرد: این کلینک مجهز به دستگاه‌هایی است که قابلیت تست غربالگری بینایی سنجی کودکان گروه هدف 2 تا 6 سال دارد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه