کد خبر : 75049تاریخ ثبت : 1397/8/1 09:50:51

پوتین دستور اعمال تحریم‌های شدید علیه اوکراین را صادر کرد

رئیس‌جمهوری روسیه دستور داد تا تدابیر اقتصادی ویژه‌ای در رابطه با اقدامات غیردوستانه و مغایر با حقوق بین‌الملل دولت اوکراین در برخورد با شهروندان و شرکت‌های روسی اتخاذ شود.

به گزارش کوگانابه نقل از خبرگزاری «نووستی»، کاخ کرملین اعلام کرد، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه حکم مربوط به تدابیر اقتصادی ویژه در رابطه با اقدامات غیردوستانه دولت اوکراین را امضا کرد.

در بیانیهای که در سایت رسمی کاخ کرملین منتشر شده، آمده است: این تدابیر در پاسخ به اقدامات غیردوستانه و مغایر با حقوق بین الملل از سوی مقامات کی‌یف که مربوط به انجام اقدامات محدودکننده علیه شهروندان و شرکت‌های روسی می‌شود، در نظر گرفته شده‌اند، در این رابطه، اگر دولت اوکراین دست از اقدامات خصمانه خود برندارند، طرف روسی اقدامات اقتصادی ویژه در رابطه با این کشور را لغو خواهد کرد.

 در این حکم، مشخص نشده است دقیقاً چه اقدامات محدودکننده‌ای در نظر گرفته شده است. البته دولت روسیه پیش از این دستور یافته بود تا روی اقدامات محدودکننده علیه اشخاص حقیقی و حقوقی اوکراینی کار کند.

در ماه سپتامبر (اواخر شهریور ماه) مشخص شد که دولت اوکراین تحریم‌هایی را علیه چند شرکت روسی در نظر گرفته و آنها را به همکاری با نیروهای جدایی‌طلب در دو جمهوری خودخوانده دونتسک و لوهانسک (در شرق اوکراین) متهم کرد.

"آناتولی آکساکوف" رئیس کمیته امور بازار مالی دومای دولتی روسیه گفته است که تدابیر اقتصادی ویژه در پاسخ به اقدامات غیردوستانه اوکراین ممکن است شامل محدودشدن سرمایه‌گذاری‌های روسیه، توقف ارسال انرژی و حتی صادرات محصولات کشاورزی به این کشور شود.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه