کد خبر : 74908تاریخ ثبت : 1397/7/28 10:05:43
برنج های وارداتی به بندر کنگان مغایرتی با استاندارد ندارند رییس اداره استاندارد شهرستان کنگان:

برنج های وارداتی به بندر کنگان مغایرتی با استاندارد ندارند

رییس اداره استاندارد شهرستان کنگان: برنج های وارداتی به بندر کنگان مغایرتی با استاندارد ندارند.

به گزارش کوگانا مصطفی رامشی در گفتگو با خبرنگاران افزود: برنج های وارداتی از گمرک بندر کنگان مورد آزمایش قرار گرفته و مشکلی ندارند و مغایرتی با استاندارد در آنها مشاهده نشده است.

وی بیان کرد: در یکسال گذشته 3 فقره کالا در شهرستان مغایر با علائم استاندارد بوده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: یک واحد تولیدیث بدلیل عدم رعایت الزامات استاندارد توقیف و پلمپ شد.

رامشی افزود: 6 مجموعه بازی نیز در شهرستان کنگان بعلت عدم اخذ گواهی بهره برداری پلمپ شدند.

رییس اداره استاندارد شهرستان کنگان به موضوع ساخت و سازهای ساختمان های چند طبقه در شهرستان بویژه شهر کنگان اشاره و با بیان اینکه در یکسال گذشته علاوه بر صدور 32 گواهی بهره برداری از آسانسور ، 11 مورد بازرسی از آسانسورها صورت گرفته است عنوان کرد: انتظار می رود شهرداری و مردم در این زمینه همکاری بیشتری با اداره استاندارد داشته باشند.

وی به مبحث صادرات و واردات نیز گریزی زد و گفت: در یک سال گذشته افزون بر 800 فقره اظهارنامه وارداتی و صدور گواهی انطباق کالا با استاندارد ملی صادر که بیش از 700 مرد از آن کالای ملوانی و مابقی تجاری بوده است.

رامشی عنوان داشت: در یکسال گذشته افزون بر 120 مورد از واحدهای تحت پوشش بازرسی فنی و نمونه برداری شده است.

رییس اداره استاندارد شهرستان کنگان به موضوع آموزش اشاره و گفت: قریب 450 نفر ساعت درزمینه آموزش کارکنان ، آموزش مدیران کنترل کیفیت و سایر موارد از آموزش های لازم بهره مند شده اند.

رامشی ترویج فرهنگ استاندارد و استفاده از کالاهای استاندارد را یک ضرورت دانست و افزود: در راستای ترویج فرهنگ استاندارد 105 دانش آموز از اداره بازدید و 1000 کتابچه آموزشی نیز توزیع شده است.

وی در پایان به موضوع تدوین استانداردهای ملی اشاره و با بیان اینکه استان بوشهر در این زمینه رتبه چهارم کشور را دارد گفت: در یکسال گذشته در استان 104 طرح تدوین که سهم شهرستان کنگان از این طرح های تدوین شده 4 طرح بوده است.

 

گزارش: ابوذر حسین پور

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه