کد خبر : 74906تاریخ ثبت : 1397/7/27 10:54:45
نمایشگاه توانمندی و محصولات تولیدی روستایی در کنگان راه‌اندازی شد

نمایشگاه توانمندی و محصولات تولیدی روستایی در کنگان راه‌اندازی شد

در راستای ایجاد اشتغال روستایی و ارائه توانمندی‌های روستائیان نمایشگاه صنایع دستی و دستاورد‌های روستایی کنگان گشایش یافت.

به گزارش کوگانا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در آیین افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و دستاورد‌های روستایی کنگان اظهار داشت: زنان و هنرمندان روستایی خلاقیت‌های ویژه‌ای در خلق آثار صنایع دستی و هنری در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی دارند که این توانمندی‌ها در نمایشگاهی ارائه شده است.

ناصر امیرزاده با بیان اینکه گوشه‌ای از توانایی هنرمندان و تولید کنندگان کنگانی در نمایشگاه محصولات روستایی ارائه شده گفت: امسال با توجه به تصویب و تخصیص اعتبارات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری تحول شگرفی در  اقتصاد و معیشت خانوارهای روستایی و عشایری ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: توسعه رشته‌های هنری و صنایع دستی در اولویت برنامه‌ها است که با ارائه آموزش‌های لازم برای راه‌اندازی کارگاهای تولیدی حمایت‌های همه جانبه انجام می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان بوشهر به ساخت اقامتگاه بوم گردی در روستای تنبک کنگان خبر داد و افزود: این اقامتگاه شامل اسکله تفریحی، چادر‌های اقامتی و رستوران سنتی است.

امیرزاده با بیان اینکه روستاهای استان بوشهر از ظرفیت بالایی در عرصه اقامتگاه بوم‌گردی دارند افزود: تکمیل این اقامتگاه بوم‌گردی زمینه توسعه گردشگری را در این منطقه فراهم می‌کند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه