کد خبر : 74886تاریخ ثبت : 1397/7/25 12:02:11

آمریکا حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تبهکار بین‌المللی قرار داد

جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا، اعلام کرد که پنج سازمان، از جمله حزب‌الله لبنان، در فهرست سازمان‌های تبهکار بین‌المللی قرار گرفته‌اند.

به گزارش کوگانا

به نقل از رادیو فردا، جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا، روز دوشنبه ۲۳ مهر اعلام کرد که پنج سازمان، از جمله حزب‌الله لبنان، در فهرست سازمان‌های تبهکار بین المللی قرار گرفته‌اند.

 

 سشنز با اعلام این خبر افزود که کارگروه جدیدی در وزارت دادگستری آمریکا برپا می شود که ماموریت آن، رصد و تعقیب پیگیرانه فعالیت سازمان‌های قرار گرفته در این فهرست است.

 

این کارگروه به ریاست رود روزنشتین، معاون وزیر دادگستری آمریکا، موظف شده است که در سه ماه نتیجه تحقیقات و راهکارهای خود را علیه سازمان‌های مجرم بین المللی به جف سشنز ارائه کند.

 

این کارگروه یک کمیته فرعی نیز برای تمرکز بر حزب الله لبنان خواهد داشت که ریاست آن به ایلان گراف، یکی از مقامات ارشد دادستانی نیویورک، سپرده شده است.

 

 سشنز تاکید کرد که کارشناسان این مرکز پیگرد جدید با برخورداری از تجربیات لازم، موظف هستند با خطراتی مقابله کنند که «آرامش و امنیت» آمریکا را تهدید می کند.

 

دستور وزیر دادگستری آمریکا به این مفهوم است که تعقیب و مقابله قانونی با اعضا و حامیان سازمان‌های این فهرست تشدید خواهد شد.

جف سشنز مدعی شده است حزب الله لبنان ضمن پیگیری هدف‌های تروریستی، در قاچاق مواد مخدر و پولشویی فعالیت دارد.

 

به گزارش جام نیوز، در حالی امریکا در ادامه سیاست های خصمانه خود علیه گروه های مقاومت، حزب الله لبنان را در فهرست گروه های تبهکار و تروریستی قرار داده است که به اعتراف مقامات ارشد آمریکایی از جمله هیلاری کلینتون آمریکا خود گروه های تروریستی چون طالبان و داعش را ایجاد کرده و آنها را مورد حمایت های مادی و تسلیحاتی قرار داده است. همچنین در حالی آمریکا حزب الله لبنان را گروه تبهکار خوانده است که این کشور به طور آشکار از گروهک تروریستی منافقین حمایت می کند از گروهی که بیش از 17 هزار زن و مرد و کودک و جوان بیگناه ایرانی را در دهه 60 ترور کردند و اکنون نیز به دنبال ایجاد آشوب و ناآرامی در ایران هستند.

 

مقامات آمریکایی در اظهارات علنی خود از منافقین و سرکرده آنها مریم رجوی به عنوان جایگزینی مناسب برای نام جمهوری اسلامی ایران نام می برند و هموارده در اجلاس های ضد ایرانی این گروهک تروریستی حاضر می شوند و به سخنرانی علیه ایران می پردازند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه