کد خبر : 74681تاریخ ثبت : 1397/7/23 12:24:28

وعده معاون اول رئیس جمهور محقق نشد/ هنوز ارز دولتی به دانشگاه‌ها اختصاص نیافته است

فتوحی گفت: بنابر وعده معاون اول رئیس جمهور قرار بود ارز دولتی به دانشگاه‌ها داده شود ولی متاسفانه این موضوع محقق نشده است.

به گزارش کوگانا

محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص تخصیص ارز دولتی به دانشگاه‌ها گفت: پس از نامه برخی رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور به جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، آیین‌نامه‌ای از طرف بانک مرکزی صادر شد مبنی بر اینکه به منظور برگزاری کنفرانس‌ها و فرصت‌های مطالعاتی و خرید مجلات علمی ارز دولتی به دانشگاه‌ها داده شود ولی متاسفانه این موضوع محقق نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ما از دولت درخواست کرده‌ایم، دانشجویانی که به فرصت های مطالعاتی اعزام می‌شوند بتوانند از ارز دولتی استفاده کنند زیرا در غیر این صورت با مشکل بزرگی رو به رو می‌شویم.
 
رئیس دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: در این آیین‌نامه فقط از ارز دولتی نام برده شده است و اینکه این ارز به نرخ 4200 یا 8000 تومانی در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد؛ اشاره‌ای نشده است.
 
فتوحی اضافه کرد: معاون اول رئیس جمهور پس از دریافت نامه رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور قول داد این مشکل به هر طریقی حل شود؛ به این صورت که یا ارز دولتی به دانشگاه‌ها بدهند یا اینکه معادل ریالی آن پول به دانشگاه‌ها داده شود.
 
وی گفت: با توجه به این که دانشگاه‌ها فعالیت‌های مهم و تاثیرگذاری مانند اعزام دانشجویان و استادان به فرصت های مطالعاتی جدید، خرید پایگاه‌های علمی و تجهیزات آزمایشگاهی که بخشی از رویکرد اساسی فعالیت‌های پژوهشی و علمی دانشگاه‌ها است را باید انجام دهند که تعطیلی آن غیر ممکن است، از دولت خواسته ارز دولتی در اختیار این دانشگاه‌ها قرار دهد.
اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه