کد خبر : 74619تاریخ ثبت : 1397/7/23 11:37:02

ادامه رایزنی‌های فشرده عبدالمهدی برای تشکیل دولت جدید+تصاویر

نخست‌وزیر مأمور تشکیل دولت جدید عراق در ادامه رایزنی‌ها و دیدارها با سیاستمداران این کشور، هیئتی از اتحادیه میهنی کردستان و اعضای فراکسیون ترکمان در ائتلاف الفتح را به حضور پذیرفت.

به گزارش کوگانا

عادل عبدالمهدی نخست وزیر مأمور تشکیل دولت جدید عراق، هیئتی از اتحادیه میهنی کردستان را به حضور پذیرفت که طی آن تشکیل  دولت و اهمیت یکپارچه شدن تلاش‌ها برای موفقیت آن در راستای خدمت به شهروندان و نیز برنامه دولت آینده که اساس طرح فعالیت دولت و اولویت‌های آن خواهد بود، بررسی شد.

صفحه فیس‌بوک عادل عبدالمهدی همچنین از دیدار هیئتی از ائتلاف الفتح با وی خبر داد.

بر اساس این گزارش، هیئتی از فراکسیون ترکمان از گروه‌های تشکیل‌دهنده ائتلاف الفتح با عبدالمهدی دیدار کرد و با تبریک به وی به‌سبب مأمور شدن برای تشیکل دولت جدید بر حمایت کامل خود از دولت آتی در راستای خدمت به ملت عراق تأکید کرد.

طی این دیدار آخرین تحولات سیاسی و تشکیل دولت، برنامه‌ها و  اولویت‌های آن بررسی شد.

عبدالمهدی تأکید کرد تنوع طیف‌های ملت عراق منبع قدرت برای کشور است و این مسئله را قشرهای مردم با وحدت خود در مبارزه با باندهای تروریستی داعشی و پیروزی بر آن و آزادسازی تمام اراضی اثبات کردند. وی عنصر ترکمانی را از عناصر اساسی عراق قلمداد کرد.

نخست وزیر مأمور تشکیل دولت جدید عراق روز گذشته نیز معاون وزیر خارجه آمریکا را به حضور پذیرفت.

برهم صالح شامگاه سه‌شنبه دهم مهرماه، پس از انتخاب به‌عنوان رئیس جمهور جدید عراق، عادل عبدالمهدی را مأمور تشکیل دولت جدید کرد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه