کد خبر : 74599تاریخ ثبت : 1397/7/23 11:20:01

اشتغال و اقتصاد روستایی شهرستان‌های استان بوشهر بررسی می‌شود

استاندار بوشهر، اجرای برنامه‌های اشتغال‌‌زایی و توسعه طرح‌های اقتصادی در روستاها را در اولویت برنامه‌ها دانست و گفت: در این زمینه اشتغال و اقتصاد روستایی شهرستان‌های استان بوشهر بررسی می‌شود.

به گزارش کوگاناعبدالکریم گراوند ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه از محصولات روستایی بندر کنگان با تاکید بر بررسی مشکلات و  توجه به مطالبات مردم این شهرستان اظهار داشت: در سفر به شهرستان کنگان اشتغال و اقتصاد روستایی بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرستان کنگان دارای ظرفیت‌های اقتصادی بالای است افزود: توجه به زیرساخت‌های روستایی به ویژه در بخش اشتغال روستایی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

استاندار بوشهر از افتتاح طرح‌های عمران در روستاهای کنگان خبرداد و بیان کرد: در سفر به کنگان، واحدهای مسکن روستایی نوسازی شده در روستاها افتتاح شد.

گراوند با اشاره به بازدید از روند اجرایی پروژه‌های عمرانی در شهرها و روستاها گفت: عملیات اجرایی لایروبی حوضچه بندر پرک کنگان، احداث 100 واحد مسکونی و ساخت 9 پارک ساحلی در روستاهای کنگان آغاز شد.

وی، با اشاره به افتتاح نمایشگاه توانمندی روستائیان در کنگان خاطر نشان کرد: در کنار افتتاح و اجرای پروژه‌های روستایی، نمایشگاه توانمندی محصولات روستاهای کنگان راه‌اندازی شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در این نمایشگاه خلاقیت هنرمندان روستایی کنگان ارائه شده است تصریح کرد: زنان و هنرمندان روستاهای استان بوشهر خلاقیت‌های ویژه‌ای در خلق آثار صنایع دستی و هنری دارند که این توانمندی‌ها در نمایشگاهی ارائه شده است.

گراوند با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های گردشگری گفت: تولید محصولات روستایی و صنایع دستی نقش تاثیرگذاری  در رونق گردشکری به ویژه در ایامی که شاهد حضور گردشگران بیشتری در شهرها و روستاها هستیم دارد.

وی معرفی توانمندی‌های تولیدکنندگان و هنرمندان  صنایع دستی را  یک ضرورت دانست و تاکید کرد: گوشه‌ای از توانایی هنرمندان و تولید کنندگان کنگانی در نمایشگاه محصولات روستایی ارائه شده که امید می‌رود رسانه ملی و دیگر اصحاب رسانه در معرفی قابلیت‌های تولیدکننگان و صنعت‌گران دستی تلاش کنند.

استاندار بوشهر نشست با زنان کارآفرین و هنرمندان کنگانی و مسئولان دستگاه‌های اجرایی  استان بوشهر را از دیگر برنامه‌‌های سفر به کنگان دانست و تصریح کرد: امید می‌رود در زمینه اشتغال روستایی، تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی و طرح‌های اقتصادی گام‌های اساسی برداشته شود.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه