کد خبر : 74441تاریخ ثبت : 1397/7/16 12:51:55
مدیر پلی کلینیک تامین اجتماعی کنگان از راه اندازی و شروع بکار دو دستگاه پیشرفته در بخش رادیولوژی و آزمایشگاه خبر داد

مدیر پلی کلینیک تامین اجتماعی کنگان از راه اندازی و شروع بکار دو دستگاه پیشرفته در بخش رادیولوژی و آزمایشگاه خبر داد

علی ربانی زاده راه اندازی دستگاه تصویر برداری دیجتال فک،دندان (OPG) دیجیتال در بخش رادیولوژی و دستگاه هماتولوژی تشخیص سلولهای خونی در آزمایشگاه این پلی کلینیک خبر داد.

به گزارش کوگاناعلی ربانی زاده مدیر پلی کلینیک تامین اجتماعی کنگان در گفت وگو با خبرنگار کوگانا گفت: دستگاه تصویر برداری (OPG)دیجیتال مذکور در نوع خود یک دستگاه پیشرفته با قابلیت های از جمله تنظیم پوزشین های متفاوت و تغییر کنتراست و روشنایی دارا می باشد که این عامل امکان دیدن بهتر ریشه ،تاج دندان و اندازه گیری دقیق ریشه برای تشخیص و درمان بیماری های دندانپزشکی می باشد.

وی در ادامه گفت: دستگاه مذکور به لحاظ کفیت عالی تصویر برداری، امکان بزرگنمایی تصاویر و اندازه گیری دقیق پوسیدگی دندان ایجاد می نماید. کاهش مدت زمان تصویر برداری و کاهش میزان اشعه دریافتی و همچنین شرایط مناسب تصویر برداری برای کودکان از دیگر قابلیت این دستگاه می باشد.

مدیر پلی کلینیک تامین اجتماعی کنگان در ادامه بیان کرد: این دستگاه از طریق شبکه به واحد دندانپزشکی متصل می باشدکه تصویر بر روی صفحه مانیتور که در دندانپزشکی است ظاهر می شود و نیازی به چاپ فیلم نمی باشد که این اقدام در راستای کاهش هزینه و صرفه جوی نیز می باشد و قابلیت دیگر این دستگاه نگهداری سوابق تصویر برداری برای مراجعین با کیفت بالا نیز می باشد.

علی ربانی از دستگاه جدیدی نیز که در آزمایشگاه این پلی کلینیک راه اندازی شد اظهار کرد: دستگاه خون شناسی است که قابلیت های این دستگاه، اندازه گیری به روش فلوساتیومتری و لیزراسکترنیک می باشد و دارای قابلیت تفکیک و شناسایی انواع گلبول های سفید و همچنین تشخیص و گزارش رشد سلولهای غیر طبیعی و سرعت بالا در انجام آزمایش در مقدار خون پایین است.

مدیر پلی کلینیک تامین اجتماعی کنگان در پایان گفت: این اقدام ها در راستای تشخیص دقیق و رضایت مندی بهتر مراجعین محترم می باشد.

در افتتاحیه این دو دستگاه معاون درمان و جمعی از کارشنارسان ارشد درمان تامین اجتماعی استان حضور داشتند.

 

عکس: سعید اورا

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه