کد خبر : 74421تاریخ ثبت : 1397/7/16 08:55:37

زیرساخت ورزش‌های ساحلی و دریایی در استان بوشهر افزایش یابد

امام جمعه بوشهر با اشاره به ظرفیت استان بوشهر در عرصه سواحل گفت: از این ظرفیت به ویژه در عرصه ورزش‌های ساحلی و دریایی با توسعه زیرساخت‌ها باید بیشتر استفاده شود.

به گزارش کوگانا

، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در نشست با اعضای تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی بوشهر یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر سواحل دانست و اظهار داشت: سواحل یکی از توانمندی و قابلیت هر کشور و منطقه محسوب می‌شود که باید از این توانمندی در بخش‌های اقتصادی و ورزشی بهره جست.

امام جمعه بوشهر وجود طولانی‌ترین طول خلیج فارس در استان بوشهر را یک ظرفیت مهم در این استان دانست و  گفت: از این ظرفیت به ویژه در عرصه ورزش‌های ساحلی و دریایی با توسعه زیرساخت‌ها باید بیشتر استفاده شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری ورزش را از مقوله‌های استراتژیک یک کشور عنوان  و تصریح کرد: اگر در گذشته اینطور اندیشیده می‌شد که ورزش برای پر کردن اوقات فراغت است اما الان این‌گونه نیست و هم ورزش همگانی متصدی سالم سازی و سالم مانی است و هم ورزش قهرمانی خود یک بعد از ابعاد پیشرفت یک کشور است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهربا بیان اینکه برخی کشورها خودشان را با فوتبال در جامعه جهانی مطرح کرده‌اند، افزود: صنعت ورزش و درآمدزایی و اشتغال‌زایی آن و غرور آفرینی شخصی و ملی، مطرح شدن در فضای ملی و بین المللی و سالم‌سازی و سالم مانی اجتماعی جامعه توسط ورزش، الان یکی از نکات مهم بسیار مهم بنیادین جهان است.

امام جمعه بوشهربا تاکید بر نقش ورزش در ایجاد غرورملی در فضای بین‌المللی افزود: فضایی که ورزش برای جامعه ایجاد می‌کند گذشته از پرکردن اوقات فراغت برای جوانان نیز الگو است که به ورزش توجه کنند و از آن طرف سبب شور، هیجان، امید، نشاط و ایجاد غرور ملی در فضای بین المللی می‌شود.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری ورزش همگانی را برای ایجاد روحیه شور و نشاط در جامعه بسیار مهم دانست و افزود: اگر ورزش قهرمانی و همگانی از جامعه گرفته شود آن جامعه تبدیل به یک جامعه خمود، بی انگیزه، دچار بحران، ناامید و بدون شور و نشاط می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، ورزش در ابعاد همگانی و قهرمانی را فوق‌العاده مهم دانست و تاکید کرد: مسئولان باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند و کاملاً از حوزه ورزش حمایت کنند.

امام جمعه با اشاره به ورزش فوتبال ساحلی، افزود: فوتبال ساحلی یک ورزش بسیار سنگین است که با شن در ارتباط است به همین سبب قدرت و امادگی جسمانی بسیار بالایی نیاز دارد.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری اظهار داشت: قبل از انقلاب، فوتبال ساحلی و فوتسال به شکل حرفه‌ای در کشور وجود نداشت و بعد از انقلاب اسلامی ایران بود که این رشته‌ها به طور رسمی و حرفه ای کار خود را آغاز کردند و افتخارات زیادی برای کشور آفریدند.

امام جمعه با بیان اینکه ورزش‌های ساحلی مانند فوتبال ساحلی به‌خاطر وجود دریا در ژن مردم بوشهر وجود دارد، افزود: جوانان و نوجوانان بوشهری سال‌ها پیش از اینکه فوتبال ساحلی به طور حرفه‌ای کار خود را در کشور آغاز کند این ورزش را در ساحل بوشهر بازی می‌کردند و از دیرباز این ورزش در بین بوشهری‌ها وجود داشته است.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری با بیان اینکه شما مایه افتخار استان در عرصه‌های ملی و بین المللی هستید، تصریح کرد: اگر ورزشکاران بوشهر مورد حمایت قرار گیرند قطعاً در فضای ملی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و در فضای بین المللی نیز بخاطر استعداد بالا، مطمئناً جواب می‌‌دهد که الحمدلله این معنا حاصل شد و شما در فوتبال ساحلی در سطح کشور تقریبا می‌توان گفت که بی رقیب هستید.

وی با اشاره به ضرورت توجه ویژه به تیم‌های پایه در فوتبال ساحلی، افزود: اگر شما به رده‌های پایه در فوتبال ساحلی توجه نداشته باشید یعنی نگاه استراتیک به آینده تیم‌تان ندارید به همین سبب توجه به رده‌های پایه از زمان نونهالی یک امر ضروری است.

در این دیدار مسلم مسیگر سرمربی پارس جنوبی بوشهر پیراهن تیم فوتبال ساحلی پارس جنوبی را به عنوان هدیه به نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اهدا کرد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه