کد خبر : 74418تاریخ ثبت : 1397/7/16 08:53:58

تکثیر و پرورش میگو در استان بوشهر بدون مخاطره به پایان رسید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با قدردانی از تلاش دامپزشکی در کنترل بیماری‌های دام و آبزیان گفت: تکثیر و پرورش میگو در استان بوشهر بدون مخاطره و بدون شیوع بیماری با موفقیت اجراء شد.

به گزارش کوگانامجید خورشیدی ظهرامروز در مراسم گرامیداشت روز دامپزشکی،  نقش این دستگاه در  امنیت غذایی، سلامت جامعه و توسعه پایدار را بسیار مهم دانست و اظهار داشت:دامپزشکی با تفکر امنیت غذایی، سلامت جامعه و توسعه پایدار رسالت و وظیفه خود را به نحو احسن انجام می‌دهد که جای سپاس دارد.

وی با تاکید بر نقش و جایگاه دامپزشکی در سلامتی جامعه تصریح کرد: بدون شک دامپزشکی یکی از دستگاه‌های مهم اجرایی محسوب می‌شود که وظایف آن در تامین و تضمین سلامت جامعه نقشی اساسی غیر قابل انکار دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با تاکید بر نقش مهم پیشگیری از شیوع بیماری در ارتقا سلامتی جامعه خاطرنشان کرد: دامپزشکی با ارائه خدمات مهمی از جمله پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و نظارت بهداشتی بر تولید و عرضه فرآورده‌های پروتئینی پیام‌آور سلامت سفره غذایی مردم است.

خورشیدی، اداره کل دامپزشکی استان بوشهر را یکی از ادارات موفق و برتر دانست و افزود: این دستگاه با مدیریت و برنامه ریزی توانسته در بخش بهداشت دام، طیور و آبزیان اقداماتی اساسی داشته باشد.

وی تکثیر و پرورش میگو را یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر دانست و گفت: در همین راستا دامپزشکی استان بوشهربا فعالیت موثر و مناسب و با همکاری دستگاه‌های مرتبط،  توانست فصل تکثیر و پرورش میگو در استان بوشهر را بدون مخاطره و با موفقیت به پایان برساند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه