کد خبر : 74416تاریخ ثبت : 1397/7/16 08:51:20

محل شهادت دلاورمردان نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس گلباران می‌شود

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با گرامیداشت ۱۶ مهر سالروز مبارز مستقیم دلاورمردان نیروی دریایی سپاه با آمریکا در خلیج فارس گفت: محل شهادت شهدای خلیج فارس فردا گلباران می‌شود.

به گزارش کوگانا

سردار رمضان زیراهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر  16 مهر را یادآور حماسه شهید نادر مهدوی و هم رزمانش در آبهای خلیج فارس در مقابله با استکبار جهانی  دانست و اظهار داشت:  16 مهر سال 1366 دریادلان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در مقابله با متجاوزان آمریکایی در آبهای سرزمینی  در خلیج فارس با فداکاری و رشادت چنان درسی به آنان دادند که در تاریخ دفاع مقدس ثبت است.

وی با اشاره به حماسه جاوید سردار نادر مهدوی و همرزمانش در مقابله با آمریکا در خلیج فارس تصریح کرد:  16 مهر 66 فرزندان انقلاب اسلامی با چند قایق تندرو کوچک در جنگ نابرابری در خلیج فارس توانستند بالگرد جنگی آمریکایی را سرنگون کنند و اقتدار  و هیمنه پوشالی آمریکا را خدشهدار کنند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه از گلباران محل شهادت شهدای خلیج فارس در اطراف جزیره فارسی خبرداد و افزود: در سی‌ویکمین سالگرد شهادت شهدای نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج فارس در مراسمی محل شهادت این سرداران در اطراف جزیره فارسی با حضور خانواده شهدا گلباران می‌شود.

سردار زیراهی شهدای این حماسه را  نادر مهدوی، بیژن گُرد، غلامحسین توسلی، نصرالله شفیعی، مجید مبارکی، خداداد آبسالان و مهدی محمدی‌ها دانست و گفت:  در دوران دفاع مقدس حماسه‌های بسیاری خلق شد اما یکی از طلایی‌ترین و ثمربخش‌ترین حماسه‌ها نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج فارس بود که با فرماندهی شهید نادر مهدوی و همرزمانش خلق شد.

وی بیان کرد:  حماسه نادر مهدوی و همرزمانش در مقابله مستقیم با آمریکا نه تنها نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی است  بلکه یک رویداد تعیین کننده در معادلات پیچیده خلیج فارس و تنگه هرمز بود.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: علاوه بر گلباران محل شهادت دریادلان، یادواره شهدا در حسینیه عاشقان ثارلله بوشهر، زادگاه شهید مهدوی در بحیری دشتی و زادگاه  شهید شفیعی در خشت برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه