کد خبر : 74038تاریخ ثبت : 1397/7/4 23:39:35
آغاز ساخت اسکله صادرات میعانات گازی سیراف

آغاز ساخت اسکله صادرات میعانات گازی سیراف

ساخت اسکله صادرات میعانات گازی در بندر سیراف از توابع شهرستان کنگان با حضور مدیرعامل شرکت گاز ایران آغاز شد.

به گزارش کوگانا مجری طرح شرکت ملی گاز ایران گفت: براساس پیش بینی اسکله سیراف با اعتبار 220 میلیارد ریال در مدت کمتر از 2 سال ساخته می شود.

سید محمد مهدی تنکابنی افزود: ساختمان های پایانه صادرات میعانات گازی سیراف که ساخت آنها پیش از این در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و در 2 طبقه آغاز شده بود، شامل بخش های اداری، رستوران، کلینیک، ورزشی و 35 واحد مسکونی است.

وی بیان کرد: برای ایجاد ساختمان های اداری پایانه صادرات میعانات گازی سیراف 130میلیارد ریال اعتبار اولیه در نظر شده بود درحالی که تاکنون افزون بر 180 میلیارد ریال در این زمینه هزینه شده است.

گازرسانی به 20 هزار روستا

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در مراسم آغاز ساخت اسکله صادرات میعانات گازی در بندر سیراف، گفت: درپنج سال گذشته 20 هزار روستا در کشور از شبکه گازسانی برخوردار شده اند.

حمیدرضا عراقی افزود: همه باید به سمت توانمندی ملی حرکت کنند زیرا باعث شکوفایی کشور در همه زمینه ها به ویژه حوزه اقتصادی در شرایط دشوار کنونی شود.

وی بیان کرد: هم اکنون 80 درصد منابع دولت و 30 تا 35 درصد یارانه ها از طریق شرکت ملی گاز ایران تامین می شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران هم تصریح کرد: اجرای طرح نوسازی و توسعه اسکله پایانه صادراتی سیراف، تنگنای صادرات میعانات گازی از این اسکله را برطرف می‌کند و میعانات گازی پالایشگاه فجر جم با اطمینان بیشتری صادر می‌شود.

حسن منتظر تربتی افزود: توسعه اسكله خدماتي بندر سيراف نيز در دستور كار قرار گرفته و شركت گاز اسكله موجود را توسعه می‌دهد و اسكله سنگي جديدی را نیز احداث خواهد کرد.

وی بیان کرد: اسکله‌ سیراف شرایط خوبی را برای ماهی‌گیران، پهلو گرفتن کشتی‌ها و نیز تسهیل تجارت برای این مردم منطقه ایجاد می‌کند.

توجه وزارت نفت به مسوولیت‌های اجتماعی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر نیز گفت: بیشتر شهرها و روستاهای این استان و کشور از شبکه گاز برخوردار است.

سعید زرین فر با تشکر از رویکرد مجموعه وزارت نفت در توجه به مسوولیت های اجتماعی مناطق همجوار با صنعت، آغاز ساخت اسکله سیراف را گامی در این زمینه عنوان کرد و افزود: مساله گمرک و اداره بندر سیراف نیز دردست پیگیری است.

فتح الله نوروزی فرماندار کنگان هم گفت: با ساخت اسکله سیراف یکی از مطالبات مردم بندر تاریخی سیراف محقق می‌شود و تجارت در این بندرسامان خواهد یافت.

 یادآور می‌شود، علاوه بر افتتاح ساختمان های میعانات گازی و آغاز ساخت اسکله سیراف، بهره برداری رسمی از پست پشتیبان 132 کیلو ولت فازهای 1 تا 3 پارس جنوبی نیز با 320 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه