کد خبر : 73813تاریخ ثبت : 1397/7/1 09:59:51

مخالفت امام با مدیرانی که می خواستند خوزستان را به عراق بدهند!/امام 10 ماه قبل از حمله عراق، دستور تشکیل بسیج را داد!

سردار محمد اسماعیل کوثری با حضور در برنامه «پرانتز باز» از نقش الگوپذیری از فرهنگ مقاومت و ایستادگی عاشورا در پیروزی هشت سال جنگ تحمیلی سخت گفت و اظهار داشت: خیلی ها معتقد بودند خوزستان را باید به عراق بدهیم تا بعد سر فرصت آن را پس بگیریم. امام محکم در برابر این ها ایستاد.

به گزارش کوگانا

  سردار محمد اسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله سپاه با حضور در برنامه «پرانتز باز» در خصوص ارتباط فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس گفت: قبل از فرهنگ شهادت، فرهنگ ایستادگی و مقاومت داریم. شهدای ما تعدادشان کمتر از کشته های ارتش بعث عراق است. حالا اگر مردم و جوانان به میدان نمی آمدند کمک نمی کردند ما الان این قدر عزتمند و سربلند نبودیم. همچنان که قبل از این، حاکمان ایران، 17 شهر شمال را طی دو قرارداد ترکمانچای و گلستان واگذار کردند یا مثلا در سال 51، شاه بحرین را داد چون انگلیس استعمارگر به او گفته بود باید این کار را بکنی، شاه هم جرأت نکرد نه بگوید چون مردم با نظام نبودند. لذا راحت بحرین را داد.

وی افزود: در زمان جنگ هم همه شان جمع شدند ایران را ساقط بکنند. در تحلیل شان هم این بود استان خوزستان را از ایران جدا می کنند. نقشه ش را هم به فرماندهان شان داده بودند نه اینکه در حد حرف و تحلیل باشد. فکر می کردند چون بخشی از مردم جنوب عرب زبان هستند خیلی زود به آن ها می پیوندند؛ در صورتی که مردم شهرهای مختلف خوزستان واقعا ایستادگی کردند به صحنه آمدند و آنچنان ایستادگی کردند که نگذاشتند شهر سقوط بکند هرچند که همان زمان هم بعضی از مسوولین می گفتند زمین بدهیم و زمان بگیریم. یعنی خوزستان را بدهیم بعدا برویم از آن ها پس بگیریم. امام گفت این حرف ها چیست؟ همین الان باید این ها را بیرون کنیم.

سردار کوثری درباره نقش امام و امت در پیشبرد امور هشت سال جنگ تحمیلی اظهار داشت : دفاع مقدس در اصل دو عامل بسیار مهم دارد یک عامل رهبری که واقعا بی بدیل بود و دوم مردم که به کمک نیروهای مسلح آمدند . چون در آن زمان ارتش تقریبا از هم پاشیده شده بود، سپاه هم نو پا بود. لذا این مردم بودند که پای کار آمدند و این در حالی است که 10 ماه قبل از حمله عراق به ایران، امام دستور تشکیل بسیج مستضعفین یا همان ارتش 20 میلیونی را داده بود. ما آن موقع کل جمعیت مان 36 میلیون بود.

وی افزود: من به جرأت می توانم بگویم اگر مردم نمی آمدند دشمن قطعا و یقینا فراتر بخش های زیادی از ایران را اشغال می کرد در نهایت می توانست کشور را با مشکلات عدیده ای مواجه کند اما حضور مردم که بیشترشان هم نوجوان و جوان بودند خیلی از مشکلات را حل کرد.

پرانتز باز برنامه ای است با رویکرد بررسی اخبار نوجوانان که به صورت هفتگی با اجرای محمودرضا قدیریان و فاطمه رضاپور و شش دبیرخبر نوجوان در روزهای دوشنبه و جمعه ساعت 71 روی آنتن شبکه امید می رود.

در این برنامه علاوه بر بخش گفتگو با مهمانان و گزارش میدانی که به گفتگو با نوجوانان درباره موضوع اصلی برنامه می پردازد، بخش دیگری در نظر گرفته شده که نوجوانان سنین 13 تا 20 سال می توانند به عنوان خبرنگار افتخاری با برنامه همکاری داشته و گزارش های تصویری و ویدئویی خود را برای پخش، به برنامه ارسال کنند.

عوامل تولید این برنامه عبارت اند از: تهیه کننده: محمود فلاح پرویزی، مدیر تولید و جانشین تهیه کننده : سعید احمدی، سردبیر: حسین شکیب راد، کارگردان: بهرام امانی. اجرا: محمودرضا قدیریان، فاطمه رضاپور، دبیران خبر: محسن محبی، سید ابوالفضل سیروس نژاد، محمد میرزا زاده ساناز احسانی، زهرا محبوب، و محیا شفاعت.

مخاطبان این برنامه می توانند با شماره 09036883202 در پیام رسان بله و سروش با روابط عمومی برنامه در تماس باشند و در اینستاگرام صفحه ی پرانتز باز را با نشانی parantezbaz_tv دنبال کنند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه