کد خبر : 73790تاریخ ثبت : 1397/7/1 09:39:02

ایران از جنایت اهواز نمی گذرد

رییس جمهوری گفت: ایران بی تردید از جنایت شهر اهواز نمی گذرد، کاملا برای ما روشن است چه کسانی این کار را انجام داده و به کجا وابسته اند؛ آنهایی که ادعای حقوق بشر را تکرار می‌کنند باید پاسخگو باشند.

به گزارش کوگانا

حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» روز یکشنبه پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، حادثه روز گذشته اهواز را بسیار غم انگیز عنوان کرد و افزود: افرادی که این فاجعه را آفریدند در مسیر متجاوزین هستند.
وی با بیان این که اهواز همچنان ایستاده است، همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس ایستاد، خاطرنشان کرد: در روزهای اولیه جنگ گلوله توپ به خیابان‌های اهواز می‌خورد و شاهد بودم که مردم شجاع و دلاور این شهر را تخلیه نکردند و مقاومت کردند.
رییس جمهوری یادآور شد: آنها بعد از جنگ تحمیلی هم برای پیشرفت کشور تلاش کردند؛ بسیار متاسفم که عزادار شدند و بچه‌هایی که باید این روزها به مدرسه می‌رفتند به شهادت رسیدند، پدر و مادرهایی که باید فرزندان خود را برای مدرسه بدرقه می‌کردند، بی‌گناه و مظلومانه شهید شدند.
روحانی با با بیان این که جمهوری اسلامی بی‌تردید از این جنایت نخواهد گذشت، اظهار داشت:‌ برای ما روشن است چه گروهی این کار را کرده و به کجا وابسته هستند، آنهایی که ادعای حقوق بشر را تکرار می‌کنند باید پاسخگو باشند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه