کد خبر : 73788تاریخ ثبت : 1397/7/1 09:35:24

آموزش و پرورش از پرداخت عوارض ساختمانی معاف شد

شهردار تهران از معافیت وزارت آموزش و پرورش در پرداخت عوارض تغییر کاربری خبر داد و گفت: از این پس آموزش و پرورش حتی برای تغییر کاربری هم نیاز به پرداخت هزینه ندارد.

به گزارش کوگانامحمدعلی افشانی شهردار تهران  صبح امروز با حضور در مدرسه ابتدایی پسرانه ناشنوایان باغچه‌بان 1 و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: تعلیم و تربیت جزو اولین آیاتی بود که از سوی خداوند نازل شد و این نشان می‌دهد که همه ما در برابر آموزش و پرورش مسئول هستیم.

افشانی گفت: آموزش امری بسیار ارزشمند است و جنبه‌های تربیتی سختی دارد و به نوبه خود دست تک‌تک معلمان را می‌بوسم و امیدوارم کودکانی خلاق و پرسشگر تربیت کنیم تا موفقیت کشور در آینده تضمین شود.

شهردار تهران ادامه داد:  شهرداری تهران در راستای کمک به آموزش و پرورش گام‌هایی برداشته است و این کمک‌ها ادامه پیدا می‌کند.

به گفته افشانی، حتی در بحث تغییر کاربری ساختمان‌های آموزش و پرورش در بافت‌هایی که در حال حاضر فضای آموزشی نیاز ندارند مقرر شد که عوارض برای کسب پروانه از آنها اخذ نشود ؛ دو هفته قبل این مهم به تصویب رسید و از این پس آموزش و پرورش حتی برای تغییر کاربری هم نیاز به پرداخت هزینه ندارد.

وی ادامه داد:  شهرداری از راه های مختلف می‌تواند به آموزش و پرورش کمک کند، یکی از این روش‌ها نوسازی مدارس به خصوص محوطه‌سازی و فضای سبز است و همچنین می‌تواند در بحث حمل‌ونقل و سرویس دانش‌آموزان هم کمک کند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه