کد خبر : 73656تاریخ ثبت : 1397/6/27 08:58:16

پیشنهاد واردات ۲۵ هزار تن شیر خشک صنعتی در حال بررسی است

دورود- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیشنهاد واردات ۲۵ هزار تن شیر خشک صنعتی به دولت داده‌شده که در حال بررسی است.

به گزارش کوگانا

محمد شریعتمداری عصر دوشنبه در نشست بررسی مشکلات واحدهای صنعتی دورود با بیان اینکه لرستان با تقدیم شهدا، جانبازان و آزادگان بسیار کارنامه درخشانی در همراهی با سیاست های انقلاب و امام(ره)  دارد، اظهار داشت: تصمیمات خود را در این سفر وعده می دهیم که پیگیری خواهیم کرد.

بیکاری و تعطیلی واحدهای صنعتی لرستان به سیاست های غلط اقتصادی برمی گردد

وی با تاکید بر امید آفرینی در جامعه گفت: اگر در ملتی یاس و ناامیدی شکل بگیرد کار پیچیده و سخت می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به جمعیت بیکار در لرستان و تعطیلی برخی واحدهای تولیدی این استان طی سال های گذشته گفت: این امر به دلیل برخی سیاست های اقتصادی غلط در کشور بوده است.

۸ هزار و ۸۹۶ واحد صنعتی جواز تاسیس گرفته اند

شریعتمداری با اشاره توطئه های اقتصادی دشمن گفت: در ۵ ماهه اول امسال ۱۶۹ جواز ایجاد واحد صنعتی در لرستان صادر شده است و این نشان می دهد همچنان امید برای تاسیس واحد صنعتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در این مدت در کشور ۸ هزار و ۸۹۶ واحد جواز تاسیس گرفته اند، گفت: در این راستا به لحاظ تعداد و میزان سرمایه گذاری ۲۰ درصد رشد داشته ایم.

ایمیدرو و ایدرو موظف به سرمایه گذاری در لرستان هستند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صدور پروانه بهره برداری برای ۴۱ واحد صنعتی در لرستان طی امسال گفت: ایمیدرو و ایدرو موظف به سرمایه گذاری در لرستان هستند.

 

نحوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده از مشکلات صنعت کشور است

شریعتمداری با بیان اینکه یکی از مشکلات صنعت کشور نحوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده است، تصریح کرد: در سه قوه این امر در دستور کار است و اصلاحیه این قاتون باید در مجلس مصوب شود.

وی با اشاره به مشکلات حوزه تامین اجتماعی واحدهای صنعتی لرستان گفت: مشکلات پروژه سیمان دورود پیگیری خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه جلسه ستاد ملی تسهیل را برگزار خواهیم کرد، گفت: در این جلسه در مورد فاز ۴ سیمان دورود و مشکلات جاری آن کار ویژه ای صورت خواهد گرفت.

شریعتمداری با اشاره به پیگیری در شورای پول و اعتبار برای تامین اعتبار فاز ۴ سیمان دورود گفت: همچنین سیمان فارسیت دورود نیز دارای مشکلاتی بوده که باید به طور حتم تعریف جدیدی برای این واحد داشته باشیم.

وی با اشاره به تدوین چشم انداز حوزه صنعت و معدن لرستان اظهار داشت: در مورد فولاد ازنا نیز بانک عامل وعده داده که تسهیلات لازم برای این واحد را اختصاص دهد و با توجه به حجم کار، این واحد نیازمند یک شریک جدید است.

اختصاص ۵۸ میلیارد اعتبار ریالی و ۶ میلیون تسهیلات ارزی به «بایر افلاک»

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با تاکید بر اینکه بایر افلاک یک شرکت امید بخش است و کار عظیمی در آن صورت گرفته است، گفت: در این راستا ۵۸ میلیارد اعتبار ریالی و ۶  میلیون دلار تسهیلات ارزی این واحد برای اجرای فاز انسانی آن پرداخت خواهد شد.

شریعتمداری با اشاره به کلنگ زنی سیمان سفید ازنا گفت: در مورد فولاد چدن نیز پیگیری لازم برای تامین سفارش این واحد صورت خواهد گرفت.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به توقف خروج شیر صنعتی از کشور برای کمک به دامداران گفت: همچنین پیشنهاد واردات ۲۵ هزار تن شیرخشک صنعتی به دولت داده شده که در حال بررسی است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه