کد خبر : 73641تاریخ ثبت : 1397/6/27 08:48:43

شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل لهستان/ صدر جدول از دست رفت

تیم ملی والیبال در چهارمین بازی مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی جهان به مصاف لهستان رفت و با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد.

به گزارش کوگانا

نوزدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان به میزبانی دو کشور بلغارستان و ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران دوشنبه شب در چهارمین بازی مرحله گروهی به مصاف تیم لهستان، قهرمان دوره گذشته رقابت‌ها و مدافع عنوان قهرمانی رفت و با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب حریف شد. 

*نتایج ست شماری:
ست نخست: ۲۵ بر ۲۱ به سود لهستان
ست دوم: ۲۵ بر ۲۰ به سود لهستان
ست سوم: ۲۵ بر ۲۲ به سود لهستان

هر دو تیم ۳ بازی گذشته خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند، لهستان با این پیروزی صدرنشین گروه D شد تا شرایط بهتری در مرحله دوم رقابت‌ها داشته باشد. ملی پوشان ایران نیز در جایگاه سوم جدول رده بندی قرار دارند و پیش از پایان بازی‌هایِ مرحله نخست مسابقات، صعودشان را به مرحله دوم قطعی کرده اند.

سعید معروف، امیر  غفور، میلاد عبادی پور، محمد جواد معنوی نژاد، علی شفیعی و سید محمد موسوی در ابتدا برای ایران به زمین رفتند و در طرف مقابل نیز، نواکوفسکی، کورک، شالپوک، دژیزگا، کوبیاک و بینیک برای لهستان آغاز گر بازی بودند.

دیدارهای ایران و لهستان همیشه به لحاظ کُری خوانی بازیکنان دو تیم از حساسیت و جذابیت بالایی برخوردار بوده است و بازی امشب نیز به خاطر تعیین صدرنشین گروه D حساسیت بازی را دو چندان کرده بود.

در ست نخست ملی پوشان ایران شروع خوبی نداشتند و لهستان موفق شد ۵ اختلاف امتیاز را ایجاد کند، رفته رفته  بازیکنان اختلاف را کاهش دادند اما در نهایت لهستان پیروز ست شد. در  ابتدایِ ست دوم، بازی پایاپای پیش رفت اما شاگردان هینن موفق شدند در دقایقی از بازی اختلاف امتیاز را ایجاد  ودر نهایت این ست را نیز به سود خود به پایان برسانند. در ست سوم ایران شروعِ خوبی داشتند و موفق شدند از ابتدا کنترل بازی را در دست بگیرند و برتری خود را حفظ کنند ولی خیلی طول نکشید که لهستان امتیازات از دست رفته را جبران و پیروز ست سوم و بازی شد. از نکات جالب بازی کری خوانی بین سعید معروف و کوبیاک بود که اواخر ست سوم پیش آمد.

در مجموعِ بازی، ایران در حمله تیم برتر زمین بود اما لهستانی‌ها در دفاع خوب عمل کردند و درصد خطای بازیکنان ایران کمک زیادی در کسب امتیاز برای لهستان کرد.

شاگردان ایگور کولاکوویچ در تیم ملی ایران در گروه D رقابت‌ها با تیم‌های پورتوریکو، بلغارستان، کوبا، لهستان و فنلاند همگروه هستند. بلغارستان با کسب ۳ پیروزی از چهار بازی گذشته خود با ۹ امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. لهستان با ۱۲ امتیاز در صدر و ایران با ۹ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت. فنلاند، کوبا و پورتوریکو نیز به ترتیب در مکان‌های چهارم، پنجم و ششم جدول قرار دارند.

تیم ملی فردا (سه شنبه) در آخرین بازی مرحله نخست به مصاف تیم فنلاند خواهد رفت.

رقابت‌های قهرمانی جهان والیبال هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود و تیم ملی ایران که در سال‌های ۱۹۷۰، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ حضور داشته است موفق شد در دوره گذشته عنوان ششمی را کسب کند که بهترین مقام کسب شده در ادوار رقابت‌های قهرمانی جهان برای والیبال ایران بوده است.

* برنامه تنها دیدار باقی مانده ایران در مرحله گروهی:
ایران – فنلاند، سه شنبه، ساعت ۱۸:۳۰

در نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جهان، ۲۶ تیم در چهار گروه شش تیمی تقسیم شده اند و در پایان مرحله نخست مسابقات، چهار تیم برتر هر گروه به دور بعد صعود خواهند کرد.

در مرحله دوم ۱۶ تیم حاضر به چهار گروه چهار تیمی تقسیم می شوند و پس از پایان رقابت های این مرحله نیز صدرنشین های هر گروه به همراه دو تیم برتر سایر گروه ها موفق به صعود به مرحله سوم خواهند شد.

در مرحله سوم نیز دو گروه سه تیمی تشکیل و تیم ها رقابت خواهند کرد که در پایان این مرحله نیز دو تیم حذف و چهار تیم برای تعیین فینالیست ها با هم به رقابت خواهند پرداخت.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه