کد خبر : 73365تاریخ ثبت : 1397/6/23 01:26:21

روایت استعدادیاب سابق چلسی از علت منتفی شدن انتقال کیلیان ام باپه به این تیم

به جای هواداران پی اس جی، شرایط می‌توانست به نحوی رقم بخورد که اکنون آبی‌های لندن از داشتن یکی از بهترین بازیکنان دنیا لذت ببرند.

به گزارش کوگانا

پیشتر از هر باشگاه بزرگ دیگری، ابتدا این چلسی بود که شانس به خدمت گرفتن کیلیان ام باپه را داشت اما هیچ کس گام آخر را برنداشت!

به گزارش گل، ام باپه که حالا یکی از شاخص‌ترین بازیکنان دنیا است و بسیاری او را برنده توپ طلاهای سالیان آتی می‌دانند، می‌توانست سرنوشتی کاملا متفاوت با بازی در پاری سن ژرمن داشته باشد. پاریسی‌ها تقریبا آخرین باشگاهی بودند که ام باپه را می‌خواستند اما جرات برداشتن گام نهایی را حتی اگر 180 میلیون یورو هزینه داشت، داشتند و حالا چنین ستاره‌ای برای آنها می‌درخشد.

به گزارش گل، سرژ دنیل بوگا، استعدادیاب اهل ساحل عاج اسبق چلسی از اتفاقاتی که در سال 2012 رخ داد، می‌گوید:

چلسی اولین تیمی بود که او را برای تست دادن دعوت کرد. ما قبل از رئال مادرید به او فرصت تمرین در کمپ را دادیم. دوستی داشتم به نام دنیس چانترون که برای نایکی کار می‌کرد. وقتی در فرانسه بودیم، همدیگر را دیدیم. به من گفت: چیزی درباره این بچه که اسمش ام باپه است، شنیدی؟ همان که برای بوندی، یکی از مناطق اطراف پاریس بازی می‌کند. به او گفتم نه. به من گفت باید حتما نگاهی به او بیندازی. به آن منطقه رفتم و ام باپه را تماشا کردم. بلافاصله به دوستم زنگ زدم و گفتم: گوش کن، این بچه واقعا یه چیزیه!

به چلسی درباره ام باپه گفتم و اجازه دادم کارهای مربوطه را انجام بدهند. به هر کسی که در چلسی سر و کار داشتم، زنگ زدم. از جمله جیم فریزر. به آنها گفتم شما باید به این بچه توجه کنید. ام باپه را با خانواده‌اش به باشگاه آوردم. مثل الان، تکنیکی بود. او مقابل چارلتون بازی کردم و ما 7-0 بردیم. پس از یک هفته حضور در چلسی، به دفتر باشگاه رفتیم. به آنها گفتیم:

ببینید، ما واقعا از آنچه از شما در این مدت دیدیم، رضایت داریم ولی باید در یک تست دیگر حاضر شوید و پس از آن تصمیم گیری خواهیم کرد.

خیلی خوب در خاطر دارم که مادر ام باپه چه گفت. او با فریرز فرانسوی صحبت می‌کرد و من مترجم بودم. او به من گفت: ببین. پسر من دیگر برنمی‌گردد. اگر آنها او را می‌خواهند باید همین حالا او را بخرند یا 5 سال دیگر باید با 50 میلیون یورو برای خریدش برگردند! این را به من گفت و به او گفتم نه من نمی‌توانم چنین حرفی به مدیران باشگاه بزنم. این خیلی حرف گستاخانه‌ای است! البته حق با او بود. گرچه نه 50 که رقم خرید او 180 میلیون یورو بود. بنابراین او از کیفیت پسرش خبر داشت و درست می‌گفت. 

ام باپه بسیار تکنیکی بود اما در انگلیس کسی را می‌خواهند که مدام بدود و قوی باشد به سختی تلاش کند. در آن زمان، ام باپه سختکوش نبود. به لحاظ تدافعی در سطح بالایی نبود. وقتی توپ را در اختیار داشت، باورنکردنی بود ولی بدون توپ، تلاشی نمی‌کرد. چلسی می‌خواست دوباره او را ببیند تا نحوه پیشرفت او در این زمینه را ملاحظه کند. به نظرم دلیل دعوت دوباره از ام باپه همین بود. 

صادقانه بگویم چلسی باید او را جذب می‌کرد. گرچه اکنون گفتن این حرف راحت است اما چلسی در آن مقطع تیم خوبی داشت. من تا سال 2014 با چلسی کار کردم و پس از آن کنار کشیدم. به نظرم تاکنون، ام باپه بهترین بازیکنی بوده که شناسایی کرده‌ام. از اینکه می‌بینم او به چه بازیکنی تبدیل شده بسیار به خودم افتخار می‌کنم. وقتی بازی او را می‌بینم به خودم می‌گویم: واو! چشمانم خوب کار می‌کردند!

او از آن دست بازیکنان باکلاسی است که همه دوست دارند بازی‌اش را تماشا کنند. او همه آنچه برای یک فوتبالیست مدرن لازم است را دارد. سریع است و در مقابل دروازه یک قاتل. همه چیز دارد تا برای 10 سال، یکی از بهترین بازیکنان دنیا باشد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه