کد خبر : 73309تاریخ ثبت : 1397/6/21 08:18:36

فرهنگیان وضعیت اقتصادی نامناسبی دارند / لزوم توجه همه مسئولان به آموزش‌وپرورش

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش بابیان وضعیت نامناسب اقتصادی فرهنگیان کشور گفت: همه مسئولان دولتی و نهادهای دیگر باید به آموزش‌وپرورش توجه کنند.

به گزارش کوگانا

منصور مجاوری در آیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه این مجموعه از درون دارای نقاط قوت فراوانی است اظهار کرد: متأسفانه باوجود امکانات بسیار و نقاط قوت فراوان در مجموعه آموزش‌وپرورش معلمان و فرهنگیان وضعیت اقتصادی نامناسبی دارند.

وی همه ارکان نظام، مسئولان دولتی و سایرین را به توجه بر آموزش و پرورش جلب کرد و افزود: یک میلیون فرهنگی کشور کارمند دولت نیستند بلکه سرمایه‌گذاران دولت برای رشد و ترقی و توسعه و ایجاد موفقیت‌های کشور خواهند بود.

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر لزوم ارتقا شاخص‌های رفاهی و تأمین نیازهای فرهنگیان برای ایجاد جامعه مترقی گفت: طی دو سال اخیر مشکلات متعدد مالی بوده و در ۵۰ سال اخیر نیز درد مزمن عدم رشد بودجه آموزش‌وپرورش نسبت به سایر دستگاه‌ها مشخص است.

وی مهارت ورزی را خواسته و نیاز اصلی امروز کشور دانست و افزود: هزاران نفر دکتر و لیسانس در کشور هستند اما دارای چه مهارتی هستند و برای آموزش مهارت به دانش آموزان چه کردیم؟

مجاوری در انتها حافظه گرایی و امور کنکور و تست‌زنی در امتحانات را باعث بروز آسیب‌ها و مشکلاتی در خانواده‌ها عنوان کرد و ادامه داد: باید در باب مهارت‌های زندگی گام‌های بزرگی برداشته شود که با برنامه‌ریزی این امر قابل تحقق است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه