کد خبر : 72705تاریخ ثبت : 1397/5/26 09:51:04
پیگیری یک سوژه

پزشک تنگستانی که لذت دعای یک بیمار را به پول 10 ویزیت ترجیح می دهد

من روزی نیازمند بودم و با حمایت‌های کمیته امداد توانستم درس بخوانم و پزشک شوم به همین دلیل معتقدم بخشی از اموال ما باید به محرومان اختصاص یابد که یکی از مصادیق آن اکرام ایتام است.

به گزارش کوگانا و به نقل از سوک، پزشک اهل شهرستان تنگستان از جمله افراد موفقی است که روزگاری بر اثر فقر و از کار افتادگی پدرش سختی های زیادی را متحمل شد ولی با حمایت های کمیته امداد در امر تحصیل به موفقیت رسیده است.

وی مردی موقر و آرام است که جوانی خود را در سختی ها گذراند و امروز که به یک پزشک است، از دانش خود به دیده تجارت نمی‌نگرند ، بلکه از آن برای خدمت به هم نوعان خود استفاده می کند.

هنگامی که به درمانگاه محل خدمتش وارد می شویم به گرمی از ما استقبال می کند. وی ابتدا راضی به انجام این مصاحبه نبود با این نگرانی که ممکن است حمل بر خودنمایی و تبلیغات و خودستایی شود، اما با اصرار ما برای انجام این مصاحبه به منظور فرهنگ‌سازی این گونه حرکت‌های خیرخواهانه و انسانی، با روی باز و اخلاق خوش پذیرای ما شد و می گوید: افتخار می کنم که روزی مددجوی کمیته امداد بوده ام و الان دارم به مددجویان نیازمند خدمات ارائه می دهم.

این پزشک خیّر به علت از کار افتادگی پدر از همان سال ورود به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تحت حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرد. از قناعتش چنین می‌گوید: همیشه قانع بودم. در دوران دانشجویی علاوه بر مستمری کمیته امداد، دانشگاه هم مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی پرداخت می‌کرد، خرج زیادی نداشتم و با همین ها توانستم سال 82 مدرک پزشکی عمومی‌ام را دریافت کرده و از تحت حمایت کمیته امداد خارج شوم.

او که در همان سال‌های دانشجویی ازدواج می کند از ادامه ارتباطش با کمیته امداد می گوید: بعد از فارغ التحصیلی به پیشنهاد بخش نیکوکاری کمیته امداد یک روز در هفته در مسجد ویزیت رایگان برای مددجویان نیازمند انجام می‌دهم و علاوه بر آن تعدادی یتیم را نیز در قالب طرح اکرام ایتام به سرپرستی گرفته و برای دو نفر از آنها نیز به صورت مشارکتی با کمیته امداد مسکن تهیه کرده‌ام.

پزشک درمانگاه بولخیر شهرستان "دلوار" به حمایت از محرومین تاکید می‌کند: من روزی نیازمند بودم و با حمایت‌های کمیته امداد توانستم درس بخوانم و پزشک شوم به همین دلیل معتقدم بخشی از اموال ما باید به محرومان اختصاص یابد که یکی از مصادیق آن اکرام ایتام است.

وی بیان کرد: علاو ه بر آن مددجویان نیازمندی که با معرفی کمیته امداد به درمانگاه و مطب شخصی اش مراجعه می کنند به صورت رایگان ویزیت و درمان می شوند.

این پزشک خیّر در مورد واکنش بیماران نیازمند بعد از انجام ویزیت رایگان می گوید: من ابتدا احساس می کنم دینی از سوی محرومان و کمیته امداد بر گردن دارم که امروز باید این دین را به مددجویان تحت حمایت و نیازمند ادا کنم.

وی می افزاید: بعضی‌ از بیماران از ته دل من را دعا می‌کنند که لذت آن با هیچ‌ چیز قابل مقایسه نیست و اگر معادل 10 تا ویزیت به من پول بدهند مثل آن لذت نمی برم چرا که احساس شعف و شادی آن قابل وصف نیست.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه