کد خبر : 72703تاریخ ثبت : 1397/5/26 09:47:59
دکتر اسکندری خبر داد

آغاز نام نویسی از متقاضیان ورود به دانشگاه علمی کاربردی از 22 مرداد ماه / ارائه تسهیلات کارآفرینی 50 میلیون تومانی با کارمزد دو درصد به دانشجویان

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان بوشهر گفت: نام نویسی دوره های کاردانی از امروز 22 مرداد ماه آغاز و تا 28 مرداد ادامه می یابد . دوره کارشناسی نیز از 29 مرداد ماه آغاز می شود و تا یک هفته ادامه دارد.

به گزارش کوگانا و به نقل از سوک، دکتر حسین اسکندری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی پیش از ظهر امروز به مناسبت روز خبرنگار ، پذیرای اصحاب رسانه بود و ضمن تجلیل از آنها به سوالات آنها نیز پاسخ داد.

 
* خبرنگاران به دنبال پیگیری مطالبات و مشکلات مردم به عنوان چشم بینا و گوش شنوا تایع زمان و مکان خاصی نیستند و در بدترین شرایط آب و هوایی نیز به دنبال وظایف خود صادقانه تلاش می کنند.
 
* شغل خبرنگاری لذت بخش اما بسیار سخت است که به عنوان یک شغل زیان آور شناخته شده است.
 
* فلسفه وجود دانشگاه علمی کاربردی با 25 سال عمر، صرفا جهت کاهش فاصله بین دانش دانشگاهی و اشغال است تا ضمن آموزش حرفه ای، زمینه اشتفال آنها را با اتکاء بر علم و دانش خود هموار سازد.
 
* این دانشگاه طی 25 سال دارای نوساناتی بوده و توسعه کمی و کیفی نیز داشته است که طی دو سال گذشته با مدیریت جدید، تخصص گرایی، ارتقاء
 
* دانشگاه علمی کاربردی در برنامه ششم توسعه تا 30 درصد می تواند افزایش دانشجو داشته باشد در حالی که سایر دانشگاه ها در حالی که تا 50 درصد کاهش دانشجو داشته اند توانسته ایم در سال گذشته تا 15 درصد افزایش دانشجو داشته باشیم که نشان از برنامه های کمی و کیفی این دانشگاه در راستای مهارت آموزی است.
 
* یکی از برنامه هایی که به شکل منحصر به فرد در دانشگاه به دانشجویان ارائه می کنیم پرداخت تسهیلات 50 میلیون تومانی با کارمزد دو درصد است تا بتوانند برای خود و بر اساس حرفه و مهارتی که آموزش دیده اند، کسب و کار و ایجاد اشتغال کنند.
 
* در دانشگاه علمی کاربردی استان حدود 12 هزار نفر دانشجو هستند که یکی از بزرگترین مراکز دانشگاهی دولتی را در اختیار داریم. در سال 98 در برخی رشته های خاص که در راستای پروژه های کلان استان و کشور به شرط پروژه محور دانشجوی کارشناسی ارشد جذب کنیم که به طور مثال این اتفاق برای نیرئی هسته ای با توجه به ساخت دو مرکز  هسته ای است.
 
* تعداد مدرسان فعال ما حدود 977 نفر است که به دنبال ارتقاء مدرسان با کیفیت در دانشگاه هستیم.
 
* نام نویسی دوره های کاردانی از امروز 22 مرداد ماه آغاز و تا 28 مرداد ادامه می یابد . دوره کارشناسی نیز از 29 مرداد ماه آغاز می شود و تا یک هفته ادامه دارد.
 
* در سنوات گذشته بیشتر توسعه کمی مد نظر قرار گرفت که شاید دارای توجیهاتی هم باشد اما طی دو سال گذشته صرفا نگاهمان را به کیفی سازی خدمات آموزشی متمرکز کرده ایم و سعی مان این بوده که به لحاظ آینده شغلی دانشجویان نیز برنامه ریزی مناسب داشته باشیم.
 
* تدوین سند چهار ساله با تعریف یک سری شاخص ها در جهت ارتقاو کیفی دانشگاه از سال 96 آغاز کرده ایم و با رتبه بندی مراکز در یک سامانه، این مراکز را در سه سطح یک ، دو و سه رتبه بندی کرده ایم تا بر اساس یک سری شاخص ها رشته های دانشگاهی توزیع شود.
 
* شناسنامه دار کردن مراکز را دنبال می کنیم و در حلی که طی چندین سال بدون شناسنامه و اساس نامه کار می کردند و مشخص نبود که چگونه رفتاری دارند ا سال گذشته آنها را شناسنامه دار کرده ایم و سیستم های نظارتی را بر آنها فعال کرده ایم.
 
* در سال گذشته جذب 250 مدرس را فراخوان داده‌ایم که از دانشگاه های مطرح کشور از جمله صنعتی شریف این مدرسان جذب شده اند.
 
* رشد مراکز علمی و کاربردی در سطح استان بوشهر کاملا محسوس است به گونه ای که خیلی از آنها با تغییرات ساختاری و نرم افزاری اصلاحانی انجام داده اند که در جشنواره های معتبر کشوری موفقیت های بزرگی نیز برای استان بوشهر کسب کرده اند.
 
* 60 درصد سرفصل دروس در این دانشگاه به شکل عملی و کاربردی است که در برخی از دانشگاه های مطرح کشور این سطح از سرفصل ها وجود ندارند.
 
* در حال حاضر 20 مرکز فعال دانشگاهی علمی و کاربردی در سطح استان داریم که 30 هزار فارغ التحصیل داشته‌ایم. از این میزان 39 درصد دانشجویان در بخش صنعت، 1.5 کشاورزی، 51.5 درصد در مدیریت و خدمات 8 درصد در  رشته های دانشگاهی مرتبط با فرهنگ و هنر تحصیل کرده اند.
 
اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه