کد خبر : 72702تاریخ ثبت : 1397/5/26 09:45:13
در مسیر انتخاب شهردار

نفر سوم جایگزین میگلی نژاد در شهرداری بوشهر کیست ؟!!!

حال شورای پنجم در آستانه یک سالگی فعالیت خود، نیاز دارد که با انتخاب یک فردی که هیچ گونه حرف و حدیتی به دنبالش نباشد و با داشتن صلاحیت های علمی، عمومی و اجرایی بتواند نظر وزارت کشور را تامین کند، به این ماجرای کش دار انتخاب شهردار بوشهر پایان دهد.

به گزارش کوگانا و به نقل از سوک، پس از گذشت 9 ماه از برکناری میگلی نژاد شهردار سابق بوشهر به دلیل استفساریه تبصره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان هنوز شورای شهر بوشهر نتوانسته است گزینه مناسبی را برای جایگزینی وی معرفی کند.

 
اگر چه در ششم اسفندماه سال گذشته پویا دولابی، ابوذر دهدار، طاهره شمشیری، روح الله نصرتی، اکبر توسلی و ندا عبدالله زاده به عنوان شش عضو شورای شهر بوشهر نبی اله دهقانی را به عنوان شهردار جدید شهر بوشهر انتخاب کردند اما پس از کش و قوس های فراوان، صلاحیت وی برای تصدی این سمت در وزارت کشور احراز نشد.
 
همین شرایط برای شهردار شدن یونس خسروانی نیز ایجاد گردید تا وی نیز که در تاریخ 12 خرداد ماه امسال با رای  ابوذر دهدار، پویا دولابی، روح الله نصرتی، ندا عبدالله زاده و اکبر توسلی برای معرفی به وزارت کشور حائز رای اکثریت آرائ شورا شده بود به دلایلی صلاحیت وی توسط وزارت کشور احراز نشود.
 
کیوان هاشم زاده منتخب اول مردم شهر بوشهر، مهرزاد آسایش و عبدالخالق برزگرزاده رئیس هشت ساله شورای چهارم از جمله سه نفری بودند که با تحقیقات بیشتر از اعضاء دیگر در هر دو انتخاب گزینه شهردار بوشهر، دهقانی و خسروانی را شایسته قرار گرفتن بر مسند شهرداری بوشهر نیافتند و رای مخالف دادند هر چند شمشیری که از اصلاح طلبان بوشهری است با رای منفی به خسروانی اصلاح طلب نشان داد که برایش شایستگی و داشتن یک سری شرایط در انتخاب شهردار ملاک است و حاضر نیست که با نگاه حزبی در انتخاب شهردار دخیل باشد.
 
با این شرایط شهر بوشهر دچار بلاتکلیفی عجیبی است . 9 ماه از سال را بدون شهردار پشت سر گذاشته و اگر چه قاسمی و خورشیدیان تلاش های مناسبی نیز برای اداره شهر انجام دادند اما ساختار سرپرستی به گونه ای است که پروژه های کلان شهری اجرا نمی شود.
 
حال شورای پنجم در آستانه یک سالگی فعالیت خود، نیاز دارد که با انتخاب یک فردی که هیچ گونه حرف و حدیتی به دنبالش نباشد و با داشتن صلاحیت های علمی، عمومی و اجرایی بتواند نظر وزارت کشور را تامین کند، به این ماجرای کش دار انتخاب شهردار بوشهر پایان دهد.
 
شورا نشینان پنجم اگر چه جوان و تحصیل کرده هستند اما باید از این شاخص ها برای انتخاب شهردار بندر بوشهر استفاده کنند و اجازه ندهند که افرادی خارج از شورا برای آنها نسخه پیچی کنند که این درد را درمانی درون شورایی محتاج است.
 

برای انتخاب شهرداری که صلاحیت آن توسط وزارت کشور احراز شود و به عنوان سومین گزینه جایگزین میگلی نژاد ذر شهرداری بوشهر معرفی گردد، شورای شهر باید منیت ها در شورای پنجم کنار گذاشته و با حفظ اتحاد و همدلی همه اعضاء شورا بر روی گزینه ای توافق کنند که از همین امروز احراز صلاحیت آن با چالش مواجه نشود.

 

مبنع :سوک

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه