کد خبر : 72643تاریخ ثبت : 1397/5/14 07:50:21

همکاری بسیج دانشجویی و جامعه پزشکی جابربن‌حیان در اردو‌های جهادی بوشهر/ بیش از ۱۰ اردوی بهداشتی و درمانی برگزار شده است

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از سه سال پیش تاکنون کانون بسیج جامعه پزشکی جابربن حیان و بسیج دانشجویی دانشگاه به صورت مشترک اردو‌های جهادی برگزار می‌کنند.

به گزارش کوگانا

رضا ملاکی، جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، گفت:  از چند سال پیش خلا همکاری همه جانبه  دو گروه  کانون بسیج جامعه پزشکی جابربن حیان و بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که هر کدام به طور جداگانه تلاش کردند مشکلات بهداشتی و درمانی ناطق محروم بوشهر را کاهش دهند، به چشم می‌آمد تا اینکه سرانجام مسئول سابق  بسیج دانشجویی، این دو گروه را در کنار یکدیگر قرار داد.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه اضافه کرد: تقریبا از سه سال پیش کانون بسیج جامعه پزشکی جابربن حیان و بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که هر دو از دانشجویان و پزشکان جهادی و انقلابی تشکیل شده است به صورت مشترک اردو‌های جهادی برگزار می‌کنند و خدمات بی نظیری را به محرومان ارائه می‌دهند 

وی در ادامه افزود: از مزیت‌های فراوان این همکاری می‌توان به ارتقا سطح فرهنگی اجتماعی مردم در کنار کار‌های بهداشتی درمانی، همچنین کسب تجربه توسط دانشجویان (با انجام کار‌های درمانی در مناطق محروم)، هدایت امکانات و تجهیزات به مناطق واقعا محروم و همچنین ایجاد روابط صمیمی و کسب تجربه دانشجویان از اساتید و پزشکان جهادی دانست.

ملاکی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۰ ارودی دور روزه بهداشتی و درمانی توسط این دو گروه برگزار شده است. انجام خدمات دندانپزشکی، کار‌های فرهنگی و اجتماعی و اردو‌های درمانی و عمرانی از دیگر برنامه‌هایی است که توسط این گروه  برگزار شده است. برگزاری بیمارستان صحرایی و سیار در اربعین حسینی یا در حوادث ناگواری همچون زلزله کرمانشاه، برگزاری ایستگاه‌های سلامت متعدد در مناطق مختلف شهر بوشهربه عنوان کار‌های مشترک صورت گرفته توسط بسیج دانشجویی و کانون جابربن حیان بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نام برد.

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه اضافه کرد: از ۲۷ مرداد تا ۶ شهریور ماه نیز قرار است اردوی جهادی در سه روستای کلات، کری و سالم آباد شهرستان تنگستان برگزار شود.

وی انجام خدمات وسیع دندانپزشکی با اولویت زنان باردار، زنان شیرده و کودکان زیر ۱۴ سال، معاینه بیماران توسط پزشکان عمومی و متخصص از جمله متخصص قلب و عروق، داخلی، اطفال، ارتوپدی و ... معاینه افراد ناتوان در منزلشان، انجام آزمایش‌های تشخیصی دیابت، چربی خون، تیروئید و. برگزاری کلاس‌های آموزشی بهداشتی، انجام پژوهش‌های آماری پیرامون بیماری‌های حاد و مزمن و همچنین میزان شیوع این بیماری‌ها را از جمله خدمات بهداشتی درمانی اردوی جهادی سال جاری را عنوان کرد.

ملاکی همچنین برگزاری کلاس‌های آموزش زبان خارجه، قرآن، مهد کودک، کتابخوانی، خیاطی و پته دوزی، انجام مسابقات فوتبال، والیبال و شنا، برگزاری مراسم‌های مختلفی مناسب با ایام شهادت و میلا ائمه و ازدواج، رنگ آمیزی، نقاشی و دیوار نویسی  مساجد و مدارس، نصب کتابخوانه و تجهیز ان در مساجد سه روستا  را از جمله کار‌های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی برنامه ریزی شده امسال نام برد.

وی خاطر نشان کرد: تیم جهادگران شهید دکتر رهنمون، اردوی جهادی را در این منطقه همراهی خواهد کرد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه