کد خبر : 72624تاریخ ثبت : 1397/5/14 07:26:51

مِستر میلیاردر فوتبال ایران کیست؟

مالک مولتی میلیاردر تراکتورسازی تبریز دارای کارنامه بسیار موفق در بخش اقتصادی است.

به گزارش کوگانا

با مالک جدید خود محمد رضا زنوزی روز های پر سرو صدایی را از لحاظ فعالیت های نقل و انتقالاتی پشت سر می گذارد.

تی تی ها علاوه بر به خدمت گرفتن توشاک به عنوان سرمربی، هری فوستر و استوکس  که بازیکنان کارنامه داری در فوتبال اروپا به حساب می آیند را به تبریز کشاندند تا عزم راسخ خود برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ را نشان دهند، اما قطعا بمب اصلی را باید به قراردادی که مالک این باشگاه با کاپیتان های اول و دوم تیم ملی در ترکیه به امضا رساند اختصاص داد.

پیوستن اشکان دژاگه و مسعود شجاعی به تراکتورسازی خبری عجیب اما واقعی؛ به راستی چه چیزی باعث شد تا این دو بازیکن همزمان با هم به لیگ برتر بیایند؟!

دژاگه - زنوزی - شجاعی
دژاگه - زنوزی - شجاعی


پیشنهاد سنگین تراکتورسازی تازه خصوصی شده در کنار  تئوری کی روش برای جام ملت های آسیا را می توان یکی از اصلی ترین دلایل حضور اشکان و مسعود در لیگ دانست. محمد رضا زنوزی مالک جدید باشگاه تراکتورسازی تبریز  به قدری سرمایه دار هست که آوردن این چنین بازیکنان و بستن تیمی کهکشانی برایش  کار آسانی به حساب بیاید،  حتی اگر در روزهای آینده خبر انتقال رامین راضاییان و ساموئل اتوئو را  هم به این تیم شنیدید  تعجب نکیند.

زنوزی که به صورت همزمان مالکیت سه باشگاه بزرگ تبریز  یعنی ماشین سازی، گشترش فولاد و تراکتورسازی را در اختیار دارد. مالک و سهامدار  چندین شرکت تولیدی، صنعتی، ورزشی و بانکی  است که در ایران تحت عنوان شرکت توسعه سرمایه‌گذاری دریک فعالیت می کند.

گروه صنعتی درپاد
گروه صنعتی درپاد


بانک سامان، هواپیمایی آتا، کارخانه بنیان دیزل، گروه صنعتی ایران‌خودروی تبریز ، شرکت سرمایه‌گذاری گسترش فولاد تبریز، شرکت فنی و مهندسی سترگ آذران، مجتمع فولاد عجب شیر، گروه صنعتی درپاد تبریز، گروه کارخانجات یاقوت صنعت تبریز، گروه صنعتی توانگران سهند، گروه صنعتی الماس تبریز،مرکز آموزش سرمایه‎گذاری فولادگستر کوثر، فروآلیاژ شهریار پارسا  فقط تعدادی از شرکت هایی هستند که این فرد مولتی میلیاردر در اختیار دارد.

باشگاه ورزشی گسترش فولاد
باشگاه ورزشی گسترش فولاد


زنوزی که یکی از 10 سرمایه دار برتر ایران به حساب می آید متولد 1346 در تبریز است، او علاقه خاصی به زادگاهش دارد و در تمامی سال های زندگی اش  آبادانی تبریز را هدف اصلی  خود قرار داده است. شاید حالا بهترمتوجه شده باشید که چرا تراکتور فقط یک خریدار داشت و اتفاقا چرا علی رغم این که با فروش استقلال و پرسپولیس مخالفت می شود این باشگاه تبریزی چقدر  راحت به این شخص واگذار شد.

شرکت ماشین سازی یاقوت تبریز
شرکت ماشین سازی یاقوت تبریز


حال باید دید تراکتورسازی تحت مالکیت او که دو هفته اول لیگ را با تساوی پشت سر گذاشته است در آینده چگونه نتیجه خواهد گرفت؟ قطعا با حضور چنین فردی در راس باشگاه تراکتور سقف آرزو های هواداران این باشگاه از قهرمانی لیگ به قهرمانی آسیا تغییر یافته است.

زنوزی
زنوزی
اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه