کد خبر : 72621تاریخ ثبت : 1397/5/14 07:22:18

ری‌اکشن‌های بیرانوند روی نیمکت پرسپولیس (عکس)

علیرضا بیرانوند برای دومین هفته پیاپی طعم نیمکت نشینی را چشید تا شاید باورنکردنی لحظات خود را بعد از حضوری موفق در جام جهانی را بچشد.

به گزارش کوگانا

بیرانوند که ستاره تیم ملی در جام جهانی روسیه لقب گرفته، برای دومین هفته پیاپی روی نیمکت سرخپوشان نشست تا شاهد عملکرد و بسته ماندن دروازه بوژیدار رادوشوویچ باشد. شماره یک پرسپولیس که مطمئنا در فلسفه برانکو مهره تاثیرگذار این تیم تلقی می‌شود، تنها به واسطه دوری از اردوی آماده سازی و عدم آمادگی لازم در این برهه نیمکت نشین شده و نمی‌توان این اتفاق را برای او در دیدارهای آتی هم تکراری تلقی کرد.


بیرانوند اما شاید در ناآماده‌ترین روز خود هم انتظار نیمکت نشینی را نداشته باشد. او برای گرم کردن وارد زمین شد و با علم اینکه در این بازی جایی در ترکیب ثابت ندارد، آرام و بدون استرس به تمرین با تدارکات تیم پرداخت. ضربات نرم او به سمت دروازه‌ای که تدارکات قدیمی این تیم ایستاده بود و در کنار آن بوژیدار و درویش وند بهمراه ایگور در حال گرم کردن برای بازی بودند از نکات جالب ابتدای بازی بود.


با سوت شروع بازی نیز او روی نیمکت نشست و تیپ ظاهری جدیدش مورد توجه عکاسان قرار گرفت. بیرانوند اما مسلما به نیمکت نشینی همانند دیگر دروازه‌بانان عادت ندارد. آخرین نیمکت نشینی او در تیم باشگاهی منجر به جدایی‌اش شده بود. جایی که منصوریان به واسطه دیسیپلین خود و ایستادن مقابل بازیکن سالاری و ساز جدایی این بازیکن، برابر استقلال تهران او را نیمکت نشین کرد تا اتفاقات جنجالی رقم بخورد. بیرانوند به حالت قهر برای گرم کردن شیخ ویسی حاضر نشد تا منصوریان اعلام به اخراج این بازیکن از تمرینات کند. با این حال با توجه به اینکه بیرانوند سرمایه گرانبهایی برای باشگاه محسوب می‌شد و مشتریان مناسبی داشت بار دیگر به تمرین بازگشت.


بیرانوند باتجربه این روزها اما هرگز رفتار مشابه گذشته و چیزی که برابر منصوریان به نمایش گذاشت را در پیش نگرفته است. او به خوبی به این موضوع آگاه است که انتخاب قطعی برانکو برای دروازه این تیم او خواهد بود و هیچ مربی‌ای از توانایی‌های او که در طول سه فصل گذشته بهترین آمار فردی را از آن خود کرده و توانسته برترین دروازه‌بان چند فصل اخیر ایران لقب گیرد، نخواهد گذشت.


بیرانوند در شادی گل و پیروزی پرسپولیس حضوری فعال داشت و با همان شوخ طبعی همیشگی نیمکت نشینان را وادار به لبخند کرد و در انتها نیز برخورد گرمی با سرمربی کروات خود داشت. همه این ها اما هنوز یک علامت سوال بزرگ برای بازی آینده شکل خواهد داد؛ با توجه به دو بازی بدون دریافت گل و بازی تقریبا آسان هفته آینده، آیا او به ترکیب بازخواهد گشت تا برای دیدار الدحیل در شرایط بازی قرار گیرد یا برانکو همچنان به بوژیدار اعتماد خواهد کرد و مزد بسته ماندن 180 دقیقه‌ای او را با حضور در خوزستان و مقابل استقلال به او خواهد داد.


همانطور که گفته شد اما بیرانوند با درخشش غیرقابل انکار در فصل گذشته و در ادامه در ترکیب تیم ملی در جام جهانی، در صورت دستیابی به آمادگی مدنظر مهره غیرقابل گذشت پرسپولیس و برانکو خواهد بود.


عکس: امیرحسین خیرخواه

 

 

 

 

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه