کد خبر : 72576تاریخ ثبت : 1397/5/11 00:00:00
مراسم افتتاحیه اولین جشنواره ورزشی صالحین مساجد در کنگان برگزار شد+ تصویر

مراسم افتتاحیه اولین جشنواره ورزشی صالحین مساجد در کنگان برگزار شد+ تصویر

جشنواره ورزشی صالحین در در 10 بخش مسابقات ورزشی در سنین جوانان و بزرگسالان در سالن امام خمینی(ره) کنگان برگزار می شود.

به گزارش کوگاناسرهنگ اسماعیل تاجیک فرمانده ناحیه مقاومت سپاه پاسداران شهرستان کنگان در حاشیه افتتاحیه اولین جشنواره ورزشی صالحین  مساجدِ شهرستان  گفت: در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت برای اقشارمختلف جامعه به خصوص جوانان برنامه هایی را با همکاری برخی نهادها تدارک دیدیم.

وی اظهار داشت: یک بخش از برنامه ما مربوط به ورزش است که رشته هایی نظیر فوتسال، والیبال، شنا و غیره را دارد. این جشنواره در دو بخش خواهران و برادران( در قالب تیم هایی از شهرهای بنک، کنگان و سیراف) به مدت ۲۰ شب در سالن امام خمینی(ره) و کوثر بندر کنگان برگزار می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه پاسداران شهرستان کنگان ادامه داد: مراسم اختتامیه و اهداء جوایز این مسابقات در روز ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ مصادف با روز جهانی مسجد با حضور مسئولین و تمام تیم های شرکت کننده برگزار می شود.

 

سرهنگ تاجیک اضافه کرد: بخش دیگر از این برنامه، دینی، مذهبی و قرآنی است که شامل مسابقات قرآنی و اذان در آیتم های مختلف است که برادران و خواهران گرامی در آن شرکت خواهند کرد.

وی اظهار داشت: بخش دیگر از این برنامه، فرهنگی و هنری است که آن هم به شکل مجزا به همراه افتتاحیه و اختتامیه برگزار خواهد شد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه پاسداران شهرستان کنگان گفت: مسابقات ورزشی به صورت جشنواره برگزار می شود که در آن فرماندار و معاونین ایشان( به خصوص معاون سیاسی اجتماعی)، شهرداری و شورای اسلامی شهر کنگان، شهرداری و شورای اسلامی بنک و به خصوص اداره ورزش و جوانان شهرستان همکاری بسیار خوبی برای اجرای آن داشته اند و از این عزیزان کمال تشکر را دارم.

سرهنگ تاجیک عنوان کرد: در پایان از رسانه های شهرستان بخاطر پوشش خبری و رسانه ای این رویداد نیز کمال تشکر را دارم.

این جشنواره به همت حوزه مقاومت ثارالله شهرکنگان، تربیت بدنی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کنگان ، شهرداری و شورای شهر کنگان و اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان از تاریخ  10 الی 30 مرداد ماه برگزار می شود

مجید حسن پور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان نیز در حاشیه اولین جشنواره ورزشی صالحین و مساجد گفت: در خصوص مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی بسیجیان و مساجد شهرستان کنگان گفت: ما به عنوان دستگاه همکار در این حوزه پیش قدم شده ایم واصل برنامه و متولی کار سپاه پاسداران کنگان بوده است.

وی افزود: نگاه ما به اینگونه جشنواره های ورزشی یک نگاه اصولی و پایبند به اصل ورزش است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان اظهار داشت: دیدگاه ما در این مورد به خصوص، گسترش ورزش در حوزه های بسیج و مساجد برای جذب افراد بیشتر به سمت ورزش است و به همین دلیل لازم دیدیم که در این جشنواره ورزشی حضوری فعال داشته باشیم و به برگزاری این رویداد ورزشی کمک کنیم.

حسن پور گفت: نیاز بود فضای ورزشی خود در سطح شهرستان را به شکل عمومی در اختیار این دوستان نیز قرار دهیم و در برگزاری این گونه جشنواره ها پیش قدم باشیم.

وی یادآور شد: در بخش دیگر از همکاری ما، کمیته داوران شهرستان در این ۲۰ شب، مسابقات را قضاوت خواهند کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان اضافه کرد: علاوه بر اینکه در برگزاری افتتاحیه جشنواره ورزشی کمک کردیم قطعا در اختتامیه و جوایز نیز همکاری خواهیم داشت.

حسن پور اظهار داشت: هدف اصلی ما از همکاری در جشنواره ورزشی این بود که بتوانیم با همراهی سپاه پاسداران شهرستان، ورزش را در حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج فعال کنیم و اینکه با توجه به تعطیلی مدارس به نوعی اوقات فراغت جوانان را نیز به شکل سالم و مفرح، پُر کنیم.

عکاس: سعید اورا

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه