کد خبر : 72454تاریخ ثبت : 1397/5/2 06:32:38

توزیع بذرهای تولیدی در مهرماه بین کشاورزان بوشهری

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: بذرهای تولید شده مهرماه پس از بوجاری و ضدعفونی بر اساس سطوح زیر کشت و سهمیه‌های تعیین شده شهرستان‌ها، در اختیار عوامل توزیع استان برای تحویل به کشاورزان قرار می‌گیرد.

به گزارش کوگانا

، خسرو عمرانی با بیان اینکه شرکت‌های تولید کننده بذر استان، مهر پارسال با کشاورزانی که مزارع تولید بذر دارند قرارداد بستند و بیش از 3218 هکتار از مزارع بذر کاشته شد، اظهار داشت: در زمان کاشت و داشت با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان نظارت بر مزارع به صورت کامل انجام گرفت.

وی افزود: از مزارع یاد شده بیش از یازده هزار و 123 تن بذر تولید شد که از این میزان بیش از 9 هزار و 352 تن بذر طبقه گواهی شده، 1643 تن طبقه مادری و 127 تن طبقه پرورشی 3 هستند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: بذرهای تولید شده مهرماه پس از بوجاری و ضدعفونی بر اساس سطوح زیر کشت و سهمیه‌های تعیین شده شهرستان‌ها، در اختیار عوامل توزیع استان برای تحویل به کشاورزان قرار می‌گیرد.

پاییز سال گذشته در 75 هزار و 500 هکتار از مزارع استان بوشهر گندم کاشته شد که بارش دیرهنگام و کاهش آن، باعث شد محصول بیش از 67 درصد مزارع از بین برود. به همین علت  کشاورزان در بهار امسال توانستند فقط 16 هزار تن گندم به مراکز خرید تحویل دهند که این میزان 42 درصد کمتر از سال زراعی 96-95 گذشته بوده است.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه