کد خبر : 72453تاریخ ثبت : 1397/5/2 06:31:48

افزایش ۱۶ درصدی میزان تحویل گاز پارس جنوبی به شبکه سراسری/ تولید ۵۵ میلیون بشکه میعانات

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: ۳۹ میلیارد مترمکعب گاز شیرین از مجتمع پارس جنوبی به شبکه سراسری گاز کشور تحویل شده است که ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

به گزارش کوگانا

هادی هاشم‌زاده‌فرهنگ صبح امروز در بازدید از تاسیسات مجتمع گازی پارس جنوبی اظهار داشت: این مجتمع گازی سهم ۷۰ درصدی در تولید گاز کشور دارد و شاهد افزایش این سهم هستیم.

 وی به نقش بسیار مهم و راهبردی مجتمع گاز پارس جنوبی در صنعت نفت و گاز اشاره کرد و ادامه داد: برخورداری از سرمایه نیروی انسانی توانمند و ماهر یکی از ویژگی‌ها و مزیت‌های مجتمع پارس جنوبی است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی خاطرنشان کرد: طی سه ماه نخست امسال ۳۹ میلیارد استاندارد مترمکعب گاز شیرین از مجتمع پارس جنوبی به شبکه سراسری تحویل شده است که ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

وی از تحویل ۵۴۹ میلیون استاندارد مترمکعب گاز طبیعی به‌عنوان خوراک به پتروشیمی پارس خبر داد و افزود: طی این مدت چهار میلیارد استاندارد متر مکعب گاز ترش تحویل خط سراسری پنجم شده است.

هاشم زاده‌فرهنگ میزان تولید میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی طی سه ماه نخست سال جاری را ۵۵ میلیون و ۱۷ هزار و ۴۰۸ بشکه عنوان کرد و ادامه داد: طی این مدت ۲۰۲ هزار و ۵۲۷ تن گوگرد دانه‌بندی شده در این مجتمع تولید شده است.

وی اضافه کرد: از دیگر تولیدات این مجتمع در سه ماه نخست امسال می‌توان به تولید ۷۹۲ هزار و ۳۵۶ تن اتان، ۵۱۹ هزار و ۴۶۷ تن پروپان و ۲۸۷ هزار و ۲۵۶ تن بوتان اشاره کرد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه