کد خبر : 72354تاریخ ثبت : 1397/4/17 08:53:50

ممنوعیت 15 روزه فعالیت‌های صیادی/ انتقال زمان دریابست از تابستان به فروردین

رئیس شیلات کنگان با بیان اینکه طرح دریابست از ۱۵ تیرماه به مدت ۱۵ روز اجرا می‌شود، گفت: در این مدت شناورهای بزرگ و کوچک صیادی از هر گونه صیادی ممنوع هستند و این موضوع شامل شناورهای تفریحی نیز می‌شود.

به گزارش کوگانا، علیرضا مکاریان با بیان اینکه طرح دریابست از ۱۵ تیرماه امسال به مدت ۱۵ روز اجرا خواهد شد و از یک مرداد ماه نیز صید میگو شروع می‌شود، اظهار اشت: در این مدت شناورهای بزرگ و کوچک صیادی از هر گونه صیادی ممنوع هستند و این موضوع شامل شناورهای تفریحی نیز می‌شود و به نوعی هر نوع فعالیت صیادی ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در فصل تخم ریزی ( آبزیان ) نیستیم، افزود: قصد داریم از سال آینده طرح دریابست را به مدت ۱۵ روز و البته در فصل تخم ریزی و زاد آوری آبزیان اجرا کنیم.

رئیس شیلات شهرستان کنگان تصریح کرد: باتوجه به اینکه عمده فصل تخم ریزی آبزیان در فروردین ماه است، از سال ۹۸ طرح دریابست در فروردین ماه اجرا می‌شود و این طرح در تابستان حذف خواهد شد.

وی یادآور شد: طرح دریابست به شکل همزمان در استان بوشهر و خوزستان شروع شده است اما در استان هرمزگان به علت همجواری با آب‌های آزاد از شهریور ماه آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه