کد خبر : 72057تاریخ ثبت : 1397/3/13 11:30:47

۸۵ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های بندری بوشهر اختصاص یافت

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اجرای پروژه پسکرانه بندر بوشهر در جزیره نگین گفت: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده که برای توسعه زیرساخت‌های بندری ۸۵ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

به گزارش کوگانانورالله اسعدی در نشست با تجار و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در توسعه تجارت بازرگانی نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارد اظهار داشت: در سواحل طولانی استان بوشهر در خلیج فارس ظرفیت‌های مهم بندری وجود دارد که این امکانات در حال توسعه و تجهیز است.

وی، با بیان اینکه بندر گناوه دارای توانمندی بالای بندری است تصریح کرد: از 37 میلیارد تومان طرح‌های افتتاح شده در بندر گناوه در هفته دولت گذشته 21 میلیارد تومان آن پروژه‌های بندری بود.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از لایروبی کانال بندر گناوه خبرداد و بیان کرد: برای افزایش عمق کانال بندر گناوه عملیات لایروبی به طول 1250 متر و عرض 140 متر لایروبی انجام شد.

اسعدی با بیان اینکه موج شکن برای جلوگیری از ورود رسوب به کانال بندر گناوه طراحی می‌شود گفت: توسعه زیرساخت‌های بندری در گناوه مورد توجه قرار دارد که براساس برنامه زمان بندی اجرایی و عملیاتی می‌شود.

وی از ساخت اسکله جدید در دیر خبرداد و خاطر نشان کرد: بر اساس طراحی‌های انجام شده اسکله تجاری در بندردیر به طول 200 متر ساخته می‌شود که برای تحقق این مهم مطالعات آن انجام و  طرح آن برای اجراء به سازمان بنادر و دریانوردی ارسال شده است.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: لایروبی حوضچه بندر دیر روبه اتمام است که عمق این حوضچه افزایش یافته است.

اسعدی از اجرای طرح پسکرانه بندر بوشهر در جزیره نگین بیان کرد: اسکله کانتینری جزیره نگین به طول 300 متر با عرض 18 متر با مشارکت بخش خصوصی در حال ساخت است که 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی، با اشاره به لایروبی حوضچه این اسکله گفت: با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا عملیات لایروبی اسکله جزیره نگین با اعتبار 21 میلیارد تومان اجرایی شده که تا 4 ماه دیگر این عملیات تکمیل و اسکله کانتینری مجتمع بندری نگین افتتاح می‌شود.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر خبرداد و تصریح کرد: با اجرای این عملیات عمق کانال بندر بوشهر از 7 متر به 11 متر افزایش می‌یابد که در این راستا بیش از 700 هزار متر مکعب لایروبی می‌شود.

اسعدی میزان سرمایه‌گذاری در لایروبی کانال بندر بوشهر را افزایش بر 200 میلیارد تومان دانست و خاطر نشان کرد: این عملیات امسال اجرایی می‌شود که نقش مهمی در ورود شناورهای با تناژ 30 هزار تن به بندر بوشهر دارد.

وی، با اشاره به اجرای پروژه  پسکرانه بندر بوشهر در  جزیره نگین گفت: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده که برای توسعه زیرساخت‌های بندری در بخش‌های برقرسانی، آبرسانی، راهسازی، آتش‌نشانی، ساختمان‌های اداری، معابر، تامین و انتقال برق 85 میلیارد تومان اختصاص یافته است/تسنیم

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه