کد خبر : 72050تاریخ ثبت : 1397/3/13 11:24:04

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی برای لایروبی کانال بندر بوشهر

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در راستای تحقق مطالبات بازرگانان و فراهم شدن پهلوگیری کشتی‌های ۳۰ هزار تنی لایروبی کانال بندر بوشهر با ۲۰۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود.

به گزارش کوگانا

نورالله اسعدی در نشست بررسی مشکلات تجار و بازرگانان استان بوشهر با اشاره به سفر رئیس بنیاد مستضعفان به بوشهر اظهار داشت: در این سفر ضمن آغاز عملیات اجرایی زیرساخت‌های تاسیسات زیربنایی بندر جزیره نگین، راهکارهای لازم برای تسریع اجرای طرح اسکله سازی در این جزیره ارائه شد.

وی با بیان اینکه اسکله 300 متری جزیره نگین با مشارکت بخش خصوصی اجراء شده تصریح کرد: این اسکله دارای 97 درصد پیشرفت فیزیکی است که با تکمیل طرح لایروبی افتتاح می‌شود.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه لایروبی حوضچه اسکله جزیره نگین بوشهر قرارگاه خاتم‌الانبیاء انجام می‌دهد گفت: لایروبی اسکله کانتینری مجتمع بندری نگین با اعتبار 21 میلیارد تومان اجرایی شده که تاکنون 50 درصد آن تکمیل و تا 4 ماه دیگر به اتمام می‌رسد.

اسعدی از افزایش عمق کانال اصلی بندر بوشهر خبر داد و بیان کرد: کانال اصلی بندر بوشهر به سبب رسوبات کم عمق شده که با لایروبی آن عمق آن از 7 به 10.8 متر افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه 500 هزار متر مکعب لای از کانال بندر بوشهر برداشته می‌شود خاطر نشان کرد: پروژه اصلی لایروبی بیرونی کانال است که برای این طرح 130 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده و عمق کانال به منهای 11 متر می‌رسد و امکان پهلوگیری شناورهای 30 هزار تنی در آن فراهم می‌شود.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده 7 میلیون متر مکعب رسوب از کانال بندر بوشهر برداشته می‌شود که  تا پایان امسال اجرایی می‌شود.

اسعدی تصریح کرد: در راستای تحقق مطالبات بازرگانان و فراهم شدن پهلوگیری کشتی‌های 30 هزار تنی لایروبی کانال بندر بوشهر با 200 میلیارد تومان اجراء می‌شود/تسنیم

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه