کد خبر : 72044تاریخ ثبت : 1397/3/13 11:18:18

امدادرسانی به ۱۷۹ دریانورد حادثه دیده در استان بوشهر

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به استقرار پنج مرکز جست‌وجو و نجات دریایی در سواحل استان گفت: با تلاش مراکز جستجو و نجات دریایی در دو ماه امسال ۱۷۹ دریانورد حادثه دیده در خلیج فارس نجات یافته‌اند.

به گزارش کوگانا

نورالله اسعدی در بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج فارس است اظهار داشت: این استان با خلیج فارس دارای بیش از 930 کیلومتر مرز دریایی است که  ظرفیت‌های مهمی ایجاد کرده است.

وی از استقرار مراکز جستجو و نجات دریایی در سواحل استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: 15 مرکز و ایستگاه نجات دریایی و مخابراتی شامل هشت ایستگاه مخابرات دریایی و پنج مرکز جست‌وجو و نجات دریایی فعالیت  می‌‌کنند.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به استقرار پنج مرکز جست‌وجو و نجات دریایی در سواحل استان بوشهر خاطر نشان کرد: پایگاه‌های تجسس و نجات دریایی در بنادر بوشهر،خارگ، دیر، عسلویه و محمدعامری ایجاد شده و پایگاه تجسس و نجات بندر دیلم به زودی راه‌اندازی می‌شود.

اسعدی با بیان اینکه سامانه تلفنی 1550 آماده ارائه خدمات امداد و نجات به دریانوردان است افزود:  شماره تلفن 1550 مرکز جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر جوابگوی  نیاز و مطالبات دریانوردان در خلیج فارس است که دریانوردان می‌توانند خدمات را لازم دریافت کنند.

وی با بیان اینکه شناورهای ناجی به سانحه دیدگان در خلیج فارس خدمات‌رسانی می‌کنند تصریح کرد: شناورهای ناجی مستقر در مراکز جستجو و نجات دریایی با تجهیزات مدرن و پیشرفته به همراه نیروی انسانی تخصصی در آب‌های خلیج فارس به سانحه دیدگان دریایی خدمات‌رسانی می‌کنند.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از امدادرسانی به 179 دریانورد حادثه دیده در خلیج فارس خبر داد و بیان کرد:  با تلاش مراکز جستجو و نجات دریایی در دو ماه امسال 179 دریانورد حادثه دیده در خلیج فارس نجات یافته‌اند.

اسعدی تعداد شناورهای سانحه دیده در دو ماه امسال را مورد اشاره قرار داد و گفت:  23 فروند شناور در دو ماه امسال در خلیج فارس دچار حادثه شدند که 13 مورد آن نیاز پزشکی داشتند و 10 مورد دیگر  جادثه دریایی بوده که امدادگران به یاری دریانوردان شتافتند/تسنیم

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه