کد خبر : 72029تاریخ ثبت : 1397/3/13 10:33:06

جشنواره ورزش همگانی معلولین در بندر دیر برگزار شد

با حضور ورزشکارانی از شهرستان‌های دیر، کنگان و جم، جشنواره ورزش همگانی معلولین در سالن ورزشی مهر بندردیر برگزار شد.

به گزارش کوگانا

بعد از ظهر امروز با حضور ورزشکارانی از شهرستان‌های دیر، کنگان و جم، جشنواره ورزش همگانی معلولین  در سالن ورزشی مهر بندردیر برگزار شد.

سید ابراهیم بحرانی در حاشیه برگزاری جشنواره ورزش همگانی ویژه معلولین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر اظهار داشت: این برنامه در جهت توسعه ورزشی همگانی و ایجاد شور و نشاط در بین معلولین انجام می‌شود.

 وی افزود: هیأت ورزش‌های همگانی استان بوشهر سال گذشته گام‌های بلندی در زمینه توسعه ورزش این ورزش برداشت که امیدواریم در سال جاری نیز شاهد رشد چشمگیری در اعتلای این ورزش باشیم.

رئیس هیأت ورزش های جانبازان و معلولین استان بوشهر عنوان کرد: هدف از ورزش‌های همگانی استعدادیابی و شناسایی افراد مستعد در رشته‌های ورزشی مختلف جهت معرفی نفرات بیشتر به تیم‌های ورزشی استان برای سال‌های آینده است.

بحرانی گفت: جشنواره ورزش‌های همگانی به مناسبت ماه مبارک رمضان و میلاد کریم اهل‌بیت(ع) امام حسن مجتبی(ع)در سه رشته دارت، فریزبی و مدیسنبال  و با حضور ورزشکارانی از سه شهرستان دیر، کنگان و جم برگزار شد.

وی عنوان کرد: این جشنواره با همکاری و مساعدت هیأت ورزش های جانبازان و معلولین شهرستان دیر برگزار شد و فرمانداری، بانک توسعه وتعاون، اداره ورزش و جوانان، بهزیستی، شهرداری و شورای شهر دیر نیز همکاری داشتند.

امام جمعه بندر دیر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر اظهار داشت: معلولان جزء جدایی‌ناپذیر جامعه هستند و مانند هر شهروند دیگر با به مشکلات آنها رسیدگی شود.

وی با تأکید بر این که معلولیت محدودیت نیست، افزود:امروزه ورزشکاران معلول زیادی در کشور وجود دارند که در عرصه‌های جهانی می‌درخشند.

حسینی با بیان این که باید زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی برای معلولین فراهم شود، عنوان کرد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و ورزشی ویژه معلولین و حضور مسوولان در این مراسمات نقش مهمی در  شناسایی استعدادها و بالا رفتن روحیه این عزیزان دارد.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه